MİLLİ DENİZALI GELİYOR

09 Mayıs 2015 Cumartesi, 16:03
MİLLİ DENİZALI GELİYOR

Milli tank ve helikopter üretimi yapabilen Türkiye şimdi ise denizaltı üretmeye başlıyor.

MİLLİ DENİZALTI GELİYOR


Milli tank ve helikopter üretimi yapabilen Türkiye şimdi ise denizaltı üretmeye başlıyor. Çalışmaları başlayan ve tamamen yerli yapım olacak olan denizaltı Savunma Teknolojileri ve Mühendislik tarafından yapılmaya devam ediliyor. Çalışmalar için kolları sıvayan ve bir hayli heyecanlı olan STM, Milgem dedikleri projenin en kısa sürede bitmesini amaçladıklarını söyledi.

%80 YERLİ

Daha önceki üretimlerdeki yerliliğin %60larda olduğunu söyleyen STM Genel Müdürü Davut Yılmaz, şimdilerde ise bu rakamın %80lere kadar çıktığını belirtti. Özellikle her parçasını yerli üretimle yapmak istediklerini ve bunun için çalıştıklarını ifade eden genel müdür ihracatına yapılacağını söyledi.

2015’TE YURT DIŞINDA

Şuanda çalışmaların devam ettiğini ve birçok ülke ile anlaşma noktasına geldiklerini öne süren STM başkanı, 2015’in sonlarına doğru yurtdışında olacağını söyledi. İhracatın büyük bir aksilik olmazsa yapılacağını söyleyen müdür, Romanya, Endonezya ve Suudi Arabistan gibi ülkelere sunumlar yapıldığını ve satılmak üzere olduğunun da altını çizdi.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.