Home / Güncel / METEOROLOJİ UYARDI

METEOROLOJİ UYARDI

Sağanak yağmur tehlikesine karşı meteoroloji herkesi uyardı.

METEOROLOJİ UYARDI

Sağanak yağmur tehlikesine karşı meteoroloji herkesi uyardı.

Önümüzdeki haftadan itibaren yağmurun geldiğini ve bazı bölgelerde çok ciddi etkili olacağını söyleyen meteoroloji, Ankara, İzmir, İstanbul ve Erzurum için uyarıda bulundu. Sel baskınlarına karşı vatandaşların önlem almasını isteyen meteoroloji, özellikle Salı gününden itibaren soğuyacağını ve soğukların geleceğini söyledi.

SICAKLAR GİDİYOR

Sıcaklardan bunalan Türkiye yaz aylarının erken gelmesi nedeni ile bunaldığını belli etmişti. Birçok mağaza Mayıs ayının ilk günlerinden itibaren yazlık ürünlerini satışa çıkartırken, meteorolojiden gelen son uyarı ile montlarımızı yeniden giyeceğiz gibi duruyor. Özellikle Erzurum ve Van bölgelerinde hem yağmur hem de soğuk beklenmektedir.

BAZI BÖLGELER HAFTA SONU YAĞIŞ ALACAK

Çorum, Kastamonu, Bolu, Eskişehir, Manisa ve Bursa için meteoroloji uyarılarını yaparken, bu illerin ayrıca dikkatli olması gerektiğinin ise altını çizdi. Bu bölgelerde yaşayanlar aynı zamanda kuvvetli esecek olan rüzgarlar içinde ayrıca önlem almalıdırlar.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir