Home / Güncel / LGBT İÇİN VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

LGBT İÇİN VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Dün yürüyüş yapmak isteyen LGBT’li taraflar polisin sert müdahalesi ile karşı karşıya kaldılar.

LGBT İÇİN VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Dün yürüyüş yapmak isteyen LGBT’li taraflar polisin sert müdahalesi ile karşı karşıya kaldılar. Polis TOMAlar ile tazyikli su ve biber gazı atarken birçok kişi ara sokaklara dağıldı. Bir süre sonra polise karşı tepki göstermeye başlayan bir grup LGBT üyesi daha sert müdahale ile karşılaşınca olay medyaya taşındı. Medya üzerinde polisin sert müdahalesine geniş yer veren basının ardından valilik konu ile ilgili açıklama yaptı.

PROVOKASYONA AÇIK BİR GÖSTERİYDİ

Valilik bu gösterinin ve kalabalığın provokasyona açık olması sebebi ile polisin müdahale ettiğini belirtirken birçok istihbaratın da geldiği belirtildi. Provokasyona açık olması sebebi ile müdahale edildiğini belirten valilik, gösteri ile ilgili valiliğe herhangi bir talep bildirilmediğini söyledi.

Valilikten izin alınmadan böyle bir eylemin gerçekleştirilmesinin zaten doğru olmadığını belirten valilik kaynakları, göstericilerin kısa zamanda ara sokaklara dağıldığını ve olayların büyümediğini açıkladı.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir