KONYALILARA METRO MÜJDESİ

26 Nisan 2015 Pazar, 19:14
KONYALILARA METRO MÜJDESİ

Türkiye’nin birçok ilinde bulunmayan metro, İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra geniş kapsamlı olarak şimdide Konya’ya geliyor.

KONYALILARA METRO MÜJDESİ

Türkiye’nin birçok ilinde bulunmayan metro, İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra geniş kapsamlı olarak şimdide Konya’ya geliyor. Müjdeyi Başbakan Ahmet Davutoğlu verirken, metronun en geniş kapsamda olacağının da altını çizdi.

Ankara ve İstanbul metrosu konusunda büyük uğraşlar veren ve çalışan devlet, şimdiden Konya metrosu için çalışmaya başlayacak.

Konya’da bir dizi konuşma yapan Ahmet Davutoğlu, Ermenilere birçok mesaj verirken, sözde Ermeni soykırımı hakkında da birçok konuşmalar yaptı. Tarihimiz ile yüzleşmeye hazırız diyen Ahmet Davutoğlu, tarihin sayfalarında ne arıyorsak, arşivlerimizi açıp beraber bakalım dedi. Tüm bu konuşmaların ardında Konyalılara müjdeyi veren Başbakan metronun geleceğinin sözünü verdi.

UZUNLUĞU 45 KM

Başbakan Ahmet Davutoğlu, metro uzunluğunun yaklaşık olarak 45 km olacağını ve çalışmalara en kısa sürede start verileceğinin de altını çizdi. 2020 yılında bitmesi düşünülen metronun çalışmaları hakkında Ulaştırma Bakanlığının da çalışmalar yaptığı belirtildi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.