Home / Güncel / İZMİRLİ ESNAF ALTIN GÜNÜNE BAŞLADI

İZMİRLİ ESNAF ALTIN GÜNÜNE BAŞLADI

İzmir 3. Bölge sanayi sitesi esnafları işlerin kesat olması sebebi ile altın günü yapmaya karar verdi.

İZMİRLİ ESNAF ALTIN GÜNÜNE BAŞLADI

İzmir 3. Bölge sanayi sitesi esnafları işlerin kesat olması sebebi ile altın günü yapmaya karar verdi. Uzun zaman önce alınan karar ile altın günü yapmaya başlayan İzmirli esnaflar, her hafta kendi aralarında yaklaşık olarak 3 bin TL para topluyorlar ve bu parayı bir kişiye veriyorlar. Topladıkları paraların çok işe yaradığını ve ilaç gibi geldiğini ifade ediyorlar.

İŞLER KESAT FATURALAR ÖDENİYOR

İşlerin şu sıralarda kesat olması esnafı zor durumda bıraktığı için böyle bir gün yapmayı planladıklarını açıklayan esnaflar, topladıkları 3 bin TL ile her hafta kendi kredi, elektrik, su ve diğer giderlerini ödediklerini belirtiyorlar. Bankalara borçlanmak ya da kredi çekmek istemediklerini belirten esnaflar bu yöntemin hem risksiz hem de para biriktirmek açısından çok daha yararlı olduğunun da altını çiziyorlar.

Kabalık oldukça gün parasının arttığını ifade eden esnaflar ilerleyen zamanlarda daha çok kişiyi alacaklarını ve büyüteceklerinin de altını çiziyorlar.

GÜNLÜK 3 BİN TL BİRİKİYOR

Günlük olarak esnaflardan para toplayan bir kişi, gün içerisinde 3 bin TL topladığını ve bu parayı her cumartesi bir kişiye verdiklerini söylüyor.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir