İŞSİZLİK MAAŞI ARTIYOR

01 Mayıs 2015 Cuma, 10:23
İŞSİZLİK MAAŞI ARTIYOR

Yapılan son açıklamalara göre ülkemizde işsizlik son 5 yılın zirvesine çıktı.

İŞSİZLİK MAAŞI ARTIYOR

Yapılan son açıklamalara göre ülkemizde işsizlik son 5 yılın zirvesine çıktı. İşsizlik sayısının ülkemizde artıyor olması birçok kişiyi tedirgin ediyor olsa da, devlet bununla ilgili çalışmalarına hız verdi. Ülkemizde bulunan işsizlik maaşını alabilmek için birçok kriter bulunuyor. Bu kriterleri yerine getiren herkes bu maaştan yararlanabildiği gibi bu maaşı artık daha yüksekten alabilecek.

3.2 MİLYON İŞSİZ BULUNUYOR

2015 yılı itibarı ile şuanda ülkemizde 3.2 milyon işsiz bulunmaktadır. BU işsizlik rakamının giderek artıyor olması da hükümeti harekete geçirdi. Buna göre hükümet artık, işsizlik maaşını artıracak ve sürelerini uzatacak.

MAAŞLARA ZAM YOLDA

Bu yıla kadar işsizlik maaşı en düşük 420 TL, en yüksek ise 921 TL olarak verilmekteydi. Temmuz ayından itibaren bu rakam En düşük 500 TL en yüksek ise 1010 TL ye kadar çıkartılacak. Bu sayede işsiz kalanların daha fazla maaş alması ve bu süreninde uzatılması sağlanacak. Ülkemizde işsizlik sigortasını ödeyen çok az kimse olduğu için bu parayı alan kişi sayısı da oldukça az oluyor. Ülkemizde bu sigortadan yararlanan kişi sayısının giderek artması ve daha çok kişinin işsizlik sigortası alarak kendini geçindirmesi beklenmektedir.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.