Home / Güncel / İKİNCİ HAKİM DE TUTUKLANDI

İKİNCİ HAKİM DE TUTUKLANDI

Paralel yapı ile bağlantısı olduğu tespit edilen 2 hakim tutuklandı.

İKİNCİ HAKİM DE TUTUKLANDI

Paralel yapı ile bağlantısı olduğu tespit edilen 2 hakim tutuklandı. Daha önce tutuklanması beklenen ilk hakim hakkında tutuklama kararı çıkartılmış ve her yerde aranıyordu. Bu hakim ertesi gün adliyeye gelip teslim olmuş ve savcılık hakkında tutuklama talebi vermişti.

MAHKE KARARINI BOZMUŞLARDI

Paralel yapı operasyonunda tutuklanan ve hapis kararı verilen kişileri dışarı çıkartabilmek adına mahkemenin verdiği kararı bozan iki hakim kamuoyu tarafından bir süre tartışılmıştı. Durum çok uzun sürmedi ki, gerekli merciler olaya hemen el atıp her iki hakim hakkında da soruşturma başlattılar. Başlatılan soruşturma seyrine hakimler hakkında yakalama kararı çıkartıldı. İlk teslim olan hakim ertesi gün adliyeye uğrayacağını Twitter aracılığı ile bildirdi. Diğer hakim ise henüz yeni yakalandı.

Tutuklanan hakimler hakkındaki soruşturma devam ediyor. Kararı verecek olan yine bir hakim olduğu için, halk bu konu ile ilgili aklında soru işaretlerinin olduğunu söylüyor.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir