HER 100 KM DE BİR HAVALİMANI

14 Mayıs 2015 Perşembe, 05:39

Türkiye yeni hedefler doğrultusunda büyümeye devam ederken, birçok yeni proje de hayata geçmeye devam ediyor.

HER 100 KM DE BİR HAVALİMANI

Türkiye yeni hedefler doğrultusunda büyümeye devam ederken, birçok yeni proje de hayata geçmeye devam ediyor. Özellikle havalimanlarına ve üniversitelere çok fazla önem veren bu hükümet, her ile bir üniversite açtıktan sonra şimdi ise her ilde bir havalimanı yapmak için kolları sıvadı.

İlk hedef olarak her 100 kmde bir havalimanı yapmayı planlayan devlet 100 km genişliğinde her aldan bir havalimanı olması gerektiğini düşünerek çalışmalara başladı.

HAVALİMANI SAYISI 60’A ÇIKIYOR

İlk olarak havalimanı sayısını 60’a yükseltecek olan devlet Karaman, Yozgat ve Edirne illerini ilk sırada tutuyor. İlk olarak buralara havalimanı yapacak olan devlet, buradaki bölgelerin öncelikli olarak ihtiyaç sahibi olduğunu belirlediklerini açıklıyor.

HER 100 KMYE BİR HAVALİMANI DÜŞECEK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım yaptığı açıklamalarda sürekli Türkiye’nin daima ilerleyeceğini söylerken her 100 bir havalimanı projesinin birçok ülkede dahi olmadığının altını çizdi. Türkiye’nin yeni hedefler doğrultusunda daha hızlı ilerleyebilmesi için çalıştıklarının altını çizen müdür Yıldırım, ilerleyen günlerde çalışmaların daha fazla hız kazanacağının da altını çiziyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.