Home / Güncel / GEZİ PARKI KAPATILDI

GEZİ PARKI KAPATILDI

2 yıl önce ortaya çıkan Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümü olması sebebi ile Taksim çevresinde çok ciddi önlemler alındı.

GEZİ PARKI KAPATILDI

2 yıl önce ortaya çıkan Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümü olması sebebi ile Taksim çevresinde çok ciddi önlemler alındı. Gezi Parkı kapatıldı ve buraya giden metroların seferleri durduruldu. Konu ile ilgili sıkı çalışma yapan Polis sabah 9’dan itibaren burada nöbet tutmaya devam ediyor. Bu alandan hiç kimsenin geçmesine izin vermeyen ve buraya kimseyi sokmayan polisler, herhangi bir eylem olasılığına da karşılık olarak en güçlü önlemleri aldılar.

NELER OLMUŞTU?

Gezi Parkı eylemleri sırasında ülkede ciddi ekonomik zarar meydana gelirken, eylemcilerin taşlama ve yağmalama sonucunda toplamda ülkeye verdikleri zarar 120 milyar lira olarak tarihe geçmişti.

Birçok esnaf günlerce kepenk kapatırken, ödemeleri ve senetleri gelen birçok esnaf eylemler nedeni ile isyan etmişti.

Onlarca kişi hayatını kaybederken, yüzlerce kişi de ciddi şekilde yaralanmıştı. Ülkeye tamamen zarar vermek isteyen kişiler ön sıralarda yer alırken, ülkenin karışması ile kar elde eden ülkelerin davranışları ise hala hafızalarda taze olarak kalmaya devam ediyor.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir