Emekliye Özel Maaş Haftası

Emekli Sandığı için normal maaş zamanı 1-5 Temmuz iken bu tarihte 23 haziran olarak değiştirildi. Bayram öncesi tüm emeklilerin maaşının ödeneceği açıklandı.

Emekliye Özel Maaş Haftası

Emekli Sandığı için normal maaş zamanı 1-5 Temmuz iken bu tarihte 23 haziran olarak değiştirildi. Bayram öncesi tüm emeklilerin maaşının ödeneceği açıklandı.

20 Haziran 2017 Salı 15:35
Emekliye Özel Maaş Haftası

Türkiye’de bulunan 11.5 Milyon emekliler bu hafta içinde maaşlarını alacaklar. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri zaten bu dönemde maaşlarını alıyordu. Ancak Bayram sonrasına kalan kısımlar erkene alındı. Normalde 28 Hazirana kadar tamamlanacak olan emekli maaşı ödemeleri için son ödeme günü 23 Haziran olarak belirlendi. Emekli Sandığı için ise normal ödeme tarihi 1-5 Temmuz iken bu tarihte 23 hazirana çekildi. Bayram öncesi Tüm emeklilerin maaşının ödenmesi bekleniyor. Önceki yıllarda bazı bayramlarda bu uygulama görülüyor bazen ise yapılmadığı görülüyordu. Son 3 yılda ödemelerin bayram sonrasına denk geldiği dönemlerde bu uygulamanın hayata geçirildiği görülüyor.

11.5 Milyon emekliyi ilgilendiren bu gelişme aslında esnaf ve marketler içinde büyük bir haber. Genelde alışverişlerini alışkanlıklarından dolayı nakit parayla yapan emekliler piyasada nakit para akışını sağlayacak gibi duruyor. Tabi ki bu gelişmenin bir diğer muhatabı ise torunlar. Dede ve nenelerin farklı bir sevgi bu dediği torun sevgisi bayramda çocuklara harçlık olarak yansıyor. Maaşlarını yeni alan büyüklerin vereceği harçlık rakamlarında da ufak bir artış gözlenebilir.

ssk.jpg

Emeklilerin bir diğer merak ettiği konu ise maaşlarında zam olacak mı? Maaşlarına düzenli olarak her yıl zam alan emekliler bu yıl ocak ayında zam almış. Şubatta çektikleri maaşlarında bunu gözlemlemişlerdi. Bir yıl içinde 2 kez zam alan emeklilerin her yıl olduğu gibi Temmuz ayında bir zam daha alması bekleniyor. Fakat emeklilerin düşüncesi bayram öncesinde belki bayram hediyesi olarak bir zam yapılır mı acaba? Devletin öğrenci burs ve kredilerinde bazı dönemlerde beklenenden fazla zam yaptığı görülüyor fakat emekli maaşlarında yapılacak zammın planlanan zamandan önce yapıldığı henüz görülmedi. Bayram için ihtiyaçları ve giderleri artacak emekliler için alacakları bu erken maaşın bir de güzel bir zamla süslenmesi iyi bir haber olacaktır.

Anahtar Kelimeler:
SSKBAĞ-KUR Emeklileri
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol