Home / Güncel / ELEKTRONİK ALETLERE GELECEK OLAN ZAM BELLİ OLDU

ELEKTRONİK ALETLERE GELECEK OLAN ZAM BELLİ OLDU

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi geçtiğimiz günlerde 1 – 2 ay içerisinde elektrik, elektronik, cep telefonu, tablet ve bilgisayar ürünlerine zam geleceğini ve yeni gümrük vergilerinin ekleneceğini söylemişti.

ELEKTRONİK ALETLERE GELECEK OLAN ZAM BELLİ OLDU

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi geçtiğimiz günlerde 1 – 2 ay içerisinde elektrik, elektronik, cep telefonu, tablet ve bilgisayar ürünlerine zam geleceğini ve yeni gümrük vergilerinin ekleneceğini söylemişti. Bunu söylemesinin ardından bir oran vermeyen Zeybekçi’nin ardından bugün yeni rakamlar ortaya çıktı.

%30 RAKAMI İSTENİYOR

Yerli telefon üreticilerinin cep telefonlarında %30 vergi artışı olmasını istediklerini belirten Ekonomi Bakanı, henüz bakanlığın bir karar vermediğini belirtti. Firmaların bu talebini bakanlar kuruluna götüreceklerini ifade eden Nihat Zeybekçi oradan çıkan kararın en son karar olacağını belirtti.

SATIŞLAR DÜŞER

Bir diğer yandan ise uzmanlar satışların düşeceğinden ve kar marjlarının gittikçe aşağılara ineceğinden korktuklarını belirtiyorlar. Bir diğer yandan ise kısa süreli de bir piyasada azalma da olsa telefon satışlarının bir zaman sonra kaldığı yerden devam edeceği belirtiliyor.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir