DİYARBAKIR BELEDİYESİ KENDİ ELEKTRİĞİNİ KENDİ ÜRETECEK

21 Nisan 2015 Salı, 22:47
DİYARBAKIR BELEDİYESİ KENDİ ELEKTRİĞİNİ KENDİ ÜRETECEK

Borçlu belediyeler arasında yer alan Diyarbakır Belediyesi uzun bir zaman boyunca elektrik şirketleri arasında sıkıntı olan Diyarbakır Belediyesi aldığı yeni bir karar ile artık kendi elektriğini kendisi üretecek.

DİYARBAKIR BELEDİYESİ KENDİ ELEKTRİĞİNİ KENDİ ÜRETECEK

Borçlu belediyeler arasında yer alan Diyarbakır Belediyesi uzun bir zaman boyunca elektrik şirketleri arasında sıkıntı olan Diyarbakır Belediyesi aldığı yeni bir karar ile artık kendi elektriğini kendisi üretecek. Yaptıkları yeni paneller ile kendi elektriklerini güneşten faydalanabilecekler.

YILDA 800 MW ELEKTRİK ÜRETECEKLER

Yılda 800 M elektrik üretmeyi hedefleyen belediye artık kendi elektriğini üreterek büyük ölçüde elektriğini karşılamış olacak. Böylece şirketlerle yeniden irtibat kurmasına gerek kalmayacak olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kısa zamanda daha fazla elektrik üretmeyi hedefliyor.  

DEDAŞ BİZE ELEKTRİK VERMİYOR

Dedaş’ın elektrik vermediğini iddia eden Büyükşehir Başkanı, artık kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz deyip bu çalışmanın açılışını yapmış oldu.

Sosyal medya üzerinde siyasi bir mesaj olduğu ve proje olduğu yönünde ise bazı konuşmalar ve tartışmalar başladı.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.