Home / Güncel / BM Nepal'e Yardım Eli Uzattı

BM Nepal'e Yardım Eli Uzattı

Geçtiğimiz Cumartesi deprem olan Nepal’de insanlar yardıma muhtaç bir şekilde bekliyorlar.

BM Nepal’e Yardım Eli Uzattı

Geçtiğimiz Cumartesi deprem olan Nepal’de insanlar yardıma muhtaç bir şekilde bekliyorlar. Özellikle yaşayan insanların büyük bir kısmının etkilenmiş olması nedeni ile kimse herhangi bir iş yapamıyor ya da yardımda bulunamıyor. Bu sebepten dolayı da diğer ülkelerden Nepal’e ciddi derecede yardımlar gelmeye başladı.

BM 15 MİLYON DOLAR VERDİ

BM oluşturulmuş olan bir fon üzerinden Nepal’e 15 milyon dolar değerinde bir yardım yapacak. Yapılacak olan yardım ile insanların temel ihtiyaçlarının giderilmesi bekleniyor. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) 35 adet uydu telefonu yardımı yaptı. Bölgedeki iletişimin aksamaması ve acil durumlarda iletişimde kalabilmek için 35 adet uydu telefonu gönderildi.

8 MİLYON KİŞİ ETKİLENDİ

27 milyon nüfusu olan Nepal’de depremden etkilenen kişi sayısı 8 milyon olarak biliniyor. 4 bin kişinin yaşamını yitirdiği büyük depremde yaklaşık olarak 10 bin kişide yararlı olarak kurtuldu.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir