BARAJLARDAKİ DOLULUK ORANLARI ARTIYOR

13 Mayıs 2015 Çarşamba, 11:29

Son yılların en çok korkulan konularından birisi olan barajlardaki doluluk oranı bu yıl daha yüksek olacak.

BARAJLARDAKİ DOLULUK ORANALRI ARTIYOR

Son yılların en çok korkulan konularından birisi olan barajlardaki doluluk oranı bu yıl daha yüksek olacak. Özellikle İstanbul ili için endişe edenler var ise onlara müjde haberi verebiliriz.

YÜZDE 51 ARTIŞ

İstanbul ve tüm Türkiye genelindeki barajların doluluk oranlarının yüzde 51 arttığını söyleyen devlet su işleri, bu yıl herhangi bir kuraklık ya da susuzluk olmayacağının da altını çiziyor. Özellikle geçtiğimiz yıl İstanbul ilin alarm veren ve ortalığı ayağa kaldıran bazı medya kuruluşları bu yıl İstanbul için maalesef haber yapamayacaklar. Çünkü bu yıl özellikle İstanbul’da su kesintisinin olmaması bekleniyor.

İSTANBUL’DA ORAN %94,9

İstanbul en kalabalık nüfusa sahip olması ile birlikte su tüketiminde ilk sırada yer alan illerden birisidir. Özellikle içme suyunda sıkıntı çeken İstanbul bu yıl çok güzel yapışlar aldığı için herhangi bir kuralık riski ile karşı karşıya kalmayacak diyebiliriz.

GÖLLERDE DE ARTIŞ VAR

Sadece barajlar değil bu yıl tüm nehir ve göllerde de su artışı bulunuyor. Eğirdir, Çıldır, Burdur, Sapanca ve daha birçok göl ve nehir doluluk oranları bakımında geçtiğimiz yıllara oranla daha yüksek seviyelerde bulunuyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.