BAĞ-KUR'LULARA AF MÜJDESİ

24 Nisan 2015 Cuma, 19:54
BAĞ-KUR'LULARA AF MÜJDESİ

Bağ-Kur çalışanlarına devletten yeni bir müjde geldi.

BAĞ-KUR’LULARA AF MÜJDESİ

Bağ-Kur çalışanlarına devletten yeni bir müjde geldi. Gelen müjdede borcu 12 ay ve üzerinde olan kişilerin borçları tek kalemde silinecek. Devlet yaptığı yeni kanun değişikliği ile milyonlarca kişiye af getirirken, bazı değişikliklere de göz atmayı unutmadı.

Yapılan açıklamaya göre Bağ-Kur borcunu 3 ay içerisinde ödemeyenlerin borçları hemen silinecek. Eğer daha sonrasında primlerini canlandırmak isterler ise başvurdukları zamanın asgari ücretinin %34,5 oranını ödeyerek kalan Bağ-Kurlarını devam ettirebilecekler.

BAĞ-KURLUYA TEDAVİ YOLU AÇILDI

Bağ-Kur borcu olan birçok kimse maalesef sağlık hizmetlerinden de yararlanamıyordu. Yapılan yeni değişiklik ile artık borcu olan kişilerin borçları silindiği andan itibaren tedavi olabilme şansları da olacak. Hem kendilerinin hem de yakınlarının tedavi olamadığı eski kanunda, tedavi olma hakkı da geri gelecek.

Yapılan yeni kanunda birçok konunda yer alması dikkatleri çekti. Özellikle 301 işçiye mezar olan Soma faciasının ardından çok ciddi yaptırımlar uygulanmaya başlandı. Bundan böyle yaşam odaları zorunlu hale gelecek ve yaşam odası olmayan yerler hakkında yasal işlem uygulanacak. Çok sert adımlar atacak olan devlet karşısında şirketlerin yeni yaşam odalarının yapması beklenmektedir.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.