ATATÜRK HAVALİMANI REKOR KIRDI

16 Mayıs 2015 Cumartesi, 23:01

Türkiye’nin en yoğun ve en büyük olan havalimanı Atatürk Havalimanında bir rekora imza atıldı.

ATATÜRK HAVALİMANI REKOR KIRDI

Türkiye’nin en yoğun ve en büyük olan havalimanı Atatürk Havalimanında bir rekora imza atıldı. İniş ve kalkış sayılarının toplamı bin 375 rakamını geçti. Daha önce 28 Nisan 2015 de bin 338 iniş ve kalkışa imza atan Atatürk Havalimanı bu sayıyı 40 sayı daha fazla artırarak bin 375’e kadar yükseltti. Kapasitesi olsa daha fazla uçak kaldırabilecek olan Atatürk Havalimanı şuanda sıkıntılı bir pozisyonda olması sebebi ile rahat hareket edemiyor.

YENİ HAVALİMANI İLE BU SAYI ARTACAK

Uzmanlar ve Atatürk Havalimanı yetkilileri, bu sayının yeni havalimanı ile birlikte daha fazla artacağını ve her gün yeni rekorların kırılabileceğini söylüyorlar. Özellikle yoğunluğun fazla olduğu saatlerde hızlı çalışmalar yapan Atatürk Havalimanı imkan olsa bu rakamı daha da artırabileceğinin de farkında diyebiliriz.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA İKİNCİ PİST

Bugün yapılan bir açıklama ile Sabiha Gökçek Havalimanına ikinci pist yapılacağı haberi ise dalga dalga yayılmaya başladı. YSE firmasına verilen ihalenin sonucuna göre ikinci bir pist yapılacak ve daha kapsamlı bir şekilde hizmet verilmeye başlanacak.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.