Home / Güncel / ANTALYA – MERSİN YOLU 10 SAATTEN 5 SAATE

ANTALYA – MERSİN YOLU 10 SAATTEN 5 SAATE

Uzun zamandır yapımı devam eden AntalyaMersin kara yolu projesinde sona yaklaşıldı.

ANTALYA – MERSİN YOLU 10 SAATTEN 5 SAATE

Uzun zamandır yapımı devam eden Antalya – Mersin kara yolu projesinde sona yaklaşıldı. Özellikle 10 saat sürdüğü için birçok kazanın meydana geldiği ve sürücülerin zor zamanlar yaşadığı Antalya – Mersin yolu 10 saatten 5 saate kadar iniyor. Yapılan tüneller sayesinde yarı zaman indirilen bu yol çalışmaları hakkında bilgi ise eski Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan verdi.

4 TÜNEL BU YIL BİTİYOR

Anamur – Gazipaşa arasında yapımı devam eden 4 adet tünelin bu yıl itibarı ile biteceğini ve bu yıl içerisinde bu tünellerin açılmasının planlandığını duyurdular. Özellikle bu tünellerin bitmesinin ardından turizminde ciddi şekilde olumlu etkileneceği düşünülüyor. Turist sayısında yüzde otuzluk bir artış olabileceğine dikkat çeken eski bakan, bu yatırımların kendisini kısa zamanda çıkartacağının da altını çizdi.

BAZ İSTASYONLARI GELİYOR

Telefon ve internetin çekmediği yerlere de baz istasyonları kurulacağını bildiren Eski Bakan Lütfü Elvan, bu bölgede iletişimin hiçbir zaman kesilmeyeceğini belitti.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir