AİLE HEKİMLERİ İŞİ BIRAKIYOR

21 Mayıs 2015 Perşembe, 14:49

Aile hekimleri 3 günlük iş bırakacak.

AİLE HEKİMLERİ İŞİ BIRAKIYOR

Aile hekimleri 3 günlük iş bırakacak.

Açıklama doktorlardan gelirken, doktorlar aldıkları ceza puanlarının yükseltilmemesi sebebi ile eylem yapacaklarını açıkladılar. Bu açıklamanın gelmesinin ardından 3 günlük iş bırakma süreci ise başlayacak. Doktorlar protesto etmek amaçlı olarak 3 günlük eylem yapacaklarını ve işi bırakacaklarının altını çizdiler.

YAPTIRIM OLACAK

Doktorların işi bırakmak gibi bir lükse sahip olmadıklarının altını çizen Bakan Müezzinoğlu “ Sağlıkta böyle eylem olmaz. İşi bırakan doktorlar hakkında yasal işlem uygulanacak. Çok ağır yaptırımlar olacak. “ diyerek halkın yanında olduklarını ifade ederek doktorlara uyarılarda bulundu.

10 BİN DOKTOR İŞSİZ KALABİLİR

Bir diğer gelen açıklama ise TTB ( Türk Tabipleri Birliği ) başkanından geldi. Başkan “ Böyle bir eylem olmasının sonucunda ağır yaptırımlar olabilir. 10 bine yakın doktorumuz işsiz kalabilir. Aile hekimlerinin %80e yakını bu eyleme katılmayacaktır. Katılım en fazla %3 bilemediniz %5 olacaktır. Bu da ideolojik duruşa sahip olan kişiler olacaktır. “ diyerek açıklamalarda bulundu. Doktorların ise bu açıklamalara rağmen kararlı oldukları gözlemlendi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.