Home / Güncel / 8 İL İÇİN UYARI

8 İL İÇİN UYARI

Meteoroloji yaptığı açıklamada 8 il için kritik uyarılarda bulundu.

8 İL İÇİN UYARI

Meteoroloji yaptığı açıklamada 8 il için kritik uyarılarda bulundu. Kışın kısa süreli de olsa yeniden geri geldiğini açıklayan meteoroloji, soğukların hafta sonuna kadar devam edeceğini ve ciddi düşüşlerin olacağını belirtti.

Uyarı alan iller arasında doğu ve güney doğu Anadolu bölgesindeki iller yer alıyor. Özellikle doğu da kışın yeniden etkili olacağını belirten meteoroloji yetkilileri kar beklediklerinin de altını çiziyorlar. Havaların tam anlamı ile ısınması ise Haziran ayını bulacak.

8 İL İÇİN UYARI VERİLDİ

Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Hatay, Osmaniye ve Adana uyarı alan iller arasında yer alıyor. Kuvvetli yağış uyarısı yapan meteoroloji herhangi bir sel baskını ya da doluya karşı vatandaşların dikkatli olmasını belirtirken, dolu nedeni ile tıkanan belediye giderleri için belediyeleri de uyardı.

Sıcaklık 3 – 6 derece birden düşerken, rüzgarında 60 km/s hızına kadar çıkması bekleniyor. Sebze ve meyve üreticilerinin dikkatli olması gereken bu zamanlarda özellikle kuvvetli yağışın gelmesi ile kar yağma riski de bulunmaktadır.

About isbilgisi

Check Also

KLİMA AÇMAYAN MİNİBÜSÇÜLERE CEZA YAĞDI

Sıcakların ülkemizde çok bunaltıcı olması ve insanların yolculuk yaparken bunaltıcı sıcaklarla karşılaşmasında yeni bir dönem …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir