3. Havalimanı 200 Milyon Kapasiteli

24 Nisan 2015 Cuma, 09:10
3. Havalimanı 200 Milyon Kapasiteli

3. Havalimanı ülkemizde çok büyük tartışmalara neden olmuş olsa da, yapıldığında ülkemizi ayaklandıracak ve ülkemize hem maddi hem de manevi katkı sağlayacak bir proje olacak.

3. Havalimanı 200 Milyon Kapasiteli

3. Havalimanı ülkemizde çok büyük tartışmalara neden olmuş olsa da, yapıldığında ülkemizi ayaklandıracak ve ülkemize hem maddi hem de manevi katkı sağlayacak bir proje olacak. Özellikle günümüzde birçok kişinin artık ulaşım kolaylığından faydalandığını düşünecek olursak, 3. Havalimanı büyük bir köprü olacak. Asya’yı Avrupa’ya bağlayacak olan bu havalimanı sayesinde ülkemizden yılda 200 milyon yolcu geçecek.

Devletin kasasından 1 kuruş çıkmadan yapılacak olan bu havalimanı yap – işlet mantığı ile yapılacak ve ilk etapta yıllık 90 milyon yolcu taşıyacak. Daha sonraki yıllarda ise ülkemizden sadece 3. Havalimanı ile 200 milyon yolcu geçecek. Uçakların gelmesi, yakıt alması ve yolcuların buradan aktar yapması gibi daha birçok maddi konu ciddi yardım sağlayacak.

CUMHURİYET REKORU

3. Havalimanı ihalesinin bedeli ise Cumhuriyet tarihinde bir rekor diyebiliriz. 29 Ekim 2017 tarihinde teslim edilecek olan havalimanı, KDV dahil 26 milyar Euro bedelle ihale edildi. İGA şirketinin bu projeyi alması ve belirtilen tarihte teslim edecek olması da en çok beklenen durumlar arasında yer alıyor. Finansman olarak kendisine birçok ÇED bulan ve konuşan firma maddi konuda hazırlıklı olduğunu ve herhangi bir sıkıntının olmadığını öne sürdü.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.