Nasıl Girişimci Olunur?

Girişimci olmak için öncelikle yeniliklere açık, fikir sahibi ve çok fazla şey görmüş geçirmiş olmanız gerekmektedir.Nasıl Girişimci Olunur?

Girişimci olmak için öncelikle yeniliklere açık, fikir sahibi ve çok fazla şey görmüş geçirmiş olmanız gerekmektedir. Özellikle girişimcilere dikkat ettiğiniz zaman birçoğu parası olmayan fakat her işe girmek isteyen tiplerden oluşmaktadır. Bugün dikkatlice baktığımız zaman girişimcilerin artık çok fazla para kazanamadığını görebiliyoruz. Çünkü girişimciler eskiden hemen hemen her sektöre atlıyor ve her sektörde çalışmaya çalışıyorlardı.

2014 yılının ikinci yarısında ise bu durum çok ciddi şekilde değişmiştir. Artık parası olan kişiler girişimci olmaya başlıyor ve yatırımlar yapmaya devam ediyor. Eskiden parası olmayan fakat zekası olan insanlara girişimci derken artık parası olan insanlara girişimci diyebiliyoruz. Bunu bu duruma getiren ise maalesef global dünyanın ta kendisidir.

Kısacası nasıl girişimci olunur sorusuna vereceğimiz cevap paraya sahip olmak olacaktır. Eskiden zeki ve cesaretli insanlara girişimci derken artık sadece parası olan insanlara girişimci diyebiliyoruz. En büyük nedeni ise dünyanın gittikçe büyümesi ve herkesin her yere yatırım yapabilir hale gelmesidir. Bu sebepten dolayı eğer paranız yok ise girişimci olabilmenizde olanaksızdır diyebiliriz. Bugün birçok zengin olan ama düzenli bir işi olmayan genç insanlar girişimci olarak piyasaya girmektedir. Ya babalarının ya da kendilerinin paralarını kullanarak bu işlere giriyor ve riskler alarak paralarına para katmaya hazırlanıyorlar. Özellikle Amerika, İrlanda, Kanada ve İngiltere’de çok olan girişimciler, Türkiye’de de gittikçe artmaya başlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir