Küçük Yatırımcılar Neye Yatırım Yapmalı

Küçük yatırımcıların tercih etmesi ve para yatırması gereken yerler çok fazla değildir.Küçük Yatırımcılar Neye Yatırım Yapmalı

Küçük yatırımcıların tercih etmesi ve para yatırması gereken yerler çok fazla değildir. Daha çok kısıtlı alanlarda kalmak zorunda kalan küçük yatırımcıların nerelere yatırım yapması konusunda biraz bilgi vereceğiz. İlk olarak küçük yatırımcıların tercih etmesi gereken yer altındır. Altının gramı 88 ile 92 TL arasında gidip gelmektedir. Bu sebepten dolayı da her küçük yatırımcıda altın alabilir ve altına para yatırabilir. Bir Cumhuriyet altını her ne kadar alamasalar da, yine de gram altın alarak para biriktirebilir ve uzun vadede kar edebilirler. Özellikle küçük yatırımcılara bazı tavsiyelerimiz olacak. Nasıl altın alırlar ve altından nasıl kar ederler işte bunları sizlere ikinci paragrafımızda açıklayacağız.

Küçük yatırımcılar ilk olarak iyi bir bankadan ve hesap işletim ücreti gibi gereksiz ücretler almayan bankadan kendilerine hesap açtırmalılar. Birde bunun yanına altın hesabı açtırdıkları zaman kolay bir şekilde cep telefonlarından, tabletlerinden ve de bilgisayarlarından altın alıp bozdurabilecekler. Özellikle bazı bankalar var ki son derece karlı sistemleri bulunmaktadır. Örneğin Kuveyt Türk bankasının internet bankacılığı sayesinde internet üzerinden anlık olarak altın alabilir ve altın bozdurabilirsiniz. Ancak bu tarz bankaların altın alma ve bozdurma fiyatları arasında fark olmaktadır. Bu farklara dikkat etmelisiniz ve zarar etmemelisiniz. Garanti bankası gibi bankalar hem alış hem de satış fiyatlarını aynı tuttuğu için zarar etme olasılığınız çok daha düşük olacaktır.

Küçük yatırımcı internet üzerinden altın piyasasını takip etmeli ve internet üzerinden de altın alımlarını yapmalılardır. İnternet üzerinden altın almanın en güzel yani ise hafta içi ya da hafta sonu her an alabiliyor olmanızdır. Böylece küçük bir yatırımcı da kolay bir şekilde para kazanabilir. Örneğin 82 TL değerinden aldığı altını ilerleyen zamanlarda 91 TL den bozdurarak büyük kar edebilir. Bu aradaki 9 TL fark sadece 1 gram için geçerlidir. Daha fazla gram altın aldığınızı düşünecek olursak karınızda aynı oranda artacaktır. Bu sebepten dolayı bizler küçük yatırımcılara basit ve etkili olan altın yatırımını önermekteyiz. Altın yatırımı ile küçük yatırımcı her zaman kar etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir