Kendi İşimin Patronu Olmak İstiyorum

Eskiden insanlar kendi işimin patronu olmak istiyorum sözünü çok sık söylemez iken, şuan birçok kişi kendi işinin patronu olma yolunda ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı da insanlara kendiişlerinin sahip olabilmesi için birkaç öneri de bulunuyoruz.Kendi İşimin Patronu Olmak İstiyorum

Eskiden insanlar kendi işimin patronu olmak istiyorum sözünü çok sık söylemez iken, şuan birçok kişi kendi işinin patronu olma yolunda ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı da insanlara kendiişlerinin sahip olabilmesi için birkaç öneri de bulunuyoruz.

İnsanlar kendi işinin patronu olmak sözünden diret olarak kendilerine bir ofis ya da dükkân açmayı anlıyorlar ancak; büyüyen ve globalleşen bu dünya da bu tarz işletmeler gerçek anlamda çok para etmemektedir. Peki, kendi işimizin patronu olmak ve dünyaya ayak uydurmak adına ne yapabiliriz? İşte sorumuzun cevabı da bu noktada gelmektedir. Başka bir firmanın bünyesinde kendi işinizin patronu olmak sizlere çok daha karlı gelecektir.

Bahsetme olduğumuz sistemin adı hepimizin bildiği bayilik sistemidir. Bayilik alarak kendi işinizin patronu olabilir ve çok güzel paralar kazanırken kimseye hesap vermek zorunda kalmazsınız. Büyük firmalar franchise adı altında yatırım yapmak isteyen insanlara bayilik verir ve onların kendi markalarını satmalarını isterler. Bu sayede hem siz kendi işinizin patronu olurken aynı zamanda büyük bir firma ile çalışırken birçok masraftan ve pürüz işlerden de kaçmış olursunuz.

Sakın bu tarz bayilik işlerini başkalarının işi gibi görmeyiniz. Çünkü bu işler sayesinde sizler birçok büyük sorumluluktan kaçmış olacak ve bu sorumluluklarınızı bu firmalara yükleyeceksiniz. Bu işi tıpkı şunun gibi düşünebilirsiniz: normal bir, dükkâna sahip olsanız da ürünlerinizi başka bir firmadan alacak ve o firmanın ürünlerini satacaksınız. Burada bu işi dolaylı yoldan değil de direkt olarak yapmaktasınız. Direkt olarak firmadan malı alacak ve sadece mağazanızda bu ürünleri satacaksınız.

Makalemizin de içerisinde belirttiğimiz üzere birçok sorumluluktan kaçmak adına bu büyük firmalar ile çalışmak size her zaman daha iyi gelecektir. Örneğin elinizde azalan ürünleri, firmalar sistemler üzerinden rahatlıkla görebilecek ve böylece siz daha sipariş vermeden bile ürünlerinizi yola çıkartabilecek. Eğer bu kadar rahat çalışmak isterseniz sizlerde bir bayilik ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Maalesef insanlar kendiişlerinin patronu olmak kelimesini çok farklı anlayıp kendilerine bir bakkal ya da market tarzında işletmeler açıyor ve zaman içerisinde de zarar edebiliyorlar. Oysaki şuanda büyüyen dünya da bu tarz işler artık çok para kazandırmamaktadır. Eğer çok para kazanmak istiyorsanız sizlerde dünyaya ayak uydurmalısınız. Büyüyen dünyanın hızına yetişmek tahmin edeceğiniz gibi kolay olmayacaktır. Fakat vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda kendi işinizin artık patronu olabilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir