İş Kurmak İstiyorum

İş kurmak istiyorum diyen bir kinin ilk öncelikli olarak nelere ihtiyacı var bunlara bakalım.İş Kurmak İstiyorum

İş kurmak istiyorum diyen bir kişinin ilk öncelikli olarak nelere ihtiyacı var bunlara bakalım. Daha sonrasında ise işi nasıl kurabileceğinden ve nasıl kar edebileceğinden bahsederiz. Öncelikle iş kurmak isteyen kişinin para kaynağına ihtiyacı olması gerekmektedir. Çünkü para olmadan yani sermaye olmadan hiç kimse işini kuramaz ve idame ettiremez. Sermayesiz iş açanların sonu hepsi olmasa da geneli hüsran olmuştur. Çünkü elinizde para olmadan hayali bir para ile borçlara girmek ve bu borçları da ödeyememek sizi en kısa sürede iflas ettirir ve yaptığınız bütün yatırımların çöpe gitmesine neden olabilir. Bu nedenle elinizde sıcak hazır paranın olması sizi her zaman daha güçlü kılacaktır.

İkinci kısmımızda ise nakit paranızın olduğunu varsayalım. Paranız var ise artık bir iş kurmak için her şeyi yapabilirsiniz. Öncelikle hangi işi yapmak istiyorsanız ona karar vermelisiniz. Örneğin, restoran işletmeciliği, bir ürün satışı ya da bir bayilik… Hangisini yapacaksanız onu iyice düşünmeli araştırmalı ve ona göre karar vermelisiniz. Daha sonrasında mekânınızı kurmalısınız. Mekânınız olmadan iş yapamayacağınız için güzel ve gösterişli bir mekân kurmak sizin yararınıza olabilir. Bugün baktığımız zaman birçok insan iş yeri açarken çalışacağı alana fazla önem vermiyor ve yatırımlarını daha çok ürünlere kaydırmayı tercih ediyor. Fakat bu anlayış doğru olmayan hatta çok yanlış olan bir anlayıştır.

İş kurmak istiyorum ve başarıya ulaşmak istiyorum diyen bir kişi, her şeyden önce parasını iyi ayarlamalı ve parasının olduğunu bilerek bu yola çıkmalıdır. Ayrıca hangi iş yapacağına da çok önceden karar vermiş olup işi hakkında bilgi edinmelidir. Bilmedik bir işi yapmak ilerleyen zamanlarda daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. 2014 Türkiye’sinde insanlar artık fazla risk almıyor ve bildikleri işleri yapmayı tercih ediyorlar. Büyük krizler olmadan önce insanlar bilmedikleri işlere de atlar ve bilmedikleri işleri de yapmaya çalışırlardı. Ne yazık ki geçmişte çok başarısız olan insanlar bu ülke için birer örnek niteliği taşımaktadırlar. Bu nedenle de iş kurmak isteyen insanlar bildikleri işten şaşmayacaklarını ve kendiişlerini yapacaklarını söylemektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir