E-ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret Sitesi Kurmak İsteyenler?E-ticaret Sitesi Kurmak

Ülkemizde özellikle son 7 yıl içerisinde e-ticaret siteleri sayısında bir artış gözlemlendiğini ve insanların e-ticaret sitelerine karşı çok sıcak olduğunu söyleyebiliriz. Artık insanlar alışverişlerini oturdukları yerlerinden yapabildikleri için e-ticaret sitesi sahipleri de bu durumu değerlendirmek istiyorlar. Çünkü internetin getirdiği en büyük nimetler arasında alışveriş seçeneği bulunmaktadır. İnsanlar e-ticaret sitelerine hücum ederken asla paralarının kıymetlerini düşünmüyor ve harcamalarını bol bol yapıyorlar. Peki, e-ticaret sitesi kurmak masraflı mıdır? Maliyeti ne kadardır?

E-ticaret sitesi kuracakların öncelikle iyi bir internet sitesine ihtiyaçları olacaktır. Bunun içinde büyük miktarda paraları gözden çıkartmaları gerekecektir. Özellikle geniş çaplı iş yapmayı düşünen kişiler ortalama olarak 5.000 TL ile 100.000 TL arasında bir parayı gözden çıkartmalıdırlar. Çünkü yaptıracakları e-ticaret sitesi çok basit olmayacağı gibi güvenlik açısından da hat safha da olacaktır. Bu nedenle e-ticaret sitesi kurduracağınız kişiyi de çok dikkatli seçmelisiniz.

E-ticaret yaptırdıktan sonra diğer büyük bir mesele ise satacağınız ürünlerin tedariki olacaktır. Eğer elinizde herhangi bir ürün yok ise, ya da ürünleriniz elinizde bolca bulunmuyor ve kolayca temin edilemiyor ise, kesinlikle e-ticaret işine girmemelisiniz. E-ticaret sitesi kurmak ve başarılı olmak istiyorsanız kaliteli ürünleri satmak bir yana uygun fiyattan vermeli ve müşterileriniz ile birebir ilgilenmelisiniz. İnsanların en çok dikkat ettiği iki husus fiyat ve müşteri memnuniyetidir. Eğer bu ikisini sağlayabiliyorsanız mutlaka ama mutlaka e-ticaret sitesi konusunda başarılı olabilirsiniz.

Bugün baktığımız zaman başarılı birçok e-ticaret sitesi sahibi hem uygun fiyatlardan bahsetmekte hem de müşteri hizmetlerini iyi oluşturarak insanlara güler yüzlü bir hizmet vermektedir. Fiyat konusunda dediklerimizi yapamıyorsanız en azından iyi bir müşteri hizmeti desteği vererek insanları kendinize çekebilirsiniz.

E-ticaret sitesi kurmak ve çok para kazanmak istiyorsanız kendinizi duyurmalısınız. Bunu online reklamlar ile yapabileceğiniz gibi aynı zamanda da referans alarak da yapabilirsiniz. Eğer insanlar sizlerden memnun kalırlar ise sizleri önerir ve sizlerden alışveriş yapılması konusunda bahsedebilirler. Bunu sağlarsanız hem reklam parası ayırmanıza gerek kalmayacağı gibi hem de insanlara güven duygusunu aşılayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir