BAŞARILI BİR GİRİŞİMCİ OLMAK İÇİN İPUÇLARI

Başarılı bir girişimci olmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken birden fazla kural var diyebiliriz. Özellikle çok para kazanmak ve kazanılan paraları da değerlendirmek isteyenler, nasıl başarılı bir girişimci olabilirler bu konuyu iyice araştırmalılardır.

BAŞARILI BİR GİRİŞİMCİ OLMAK İÇİN İPUÇLARI

Başarılı bir girişimci olmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken birden fazla kural var diyebiliriz. Özellikle çok para kazanmak ve kazanılan paraları da değerlendirmek isteyenler, nasıl başarılı bir girişimci olabilirler bu konuyu iyice araştırmalılardır. Başarılı bir girişimci olmak isteyenlerin öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken hususları yazalım. Daha sonrasında bunları tek tek açıklayabilir ve bilgi verebiliriz.

1) GENİŞ DÜŞÜNMEK

2) CESUR VE ATILGAN OLMAK

3) HATALARI KABUL EDİP, DÜZELTMEYE ÇALIŞMAK

4) KAZANILAN PARAYI DOĞRU BİR ŞEKİLDE YÖNETMEK

GENİŞ DÜŞÜNMEK

Öncelikle girişimci olacak kişinin kesinlikle geniş yani global düşünüyor olması gerekmektedir. Gireceği bir sektörü daha önceden araştırmalı ve sadece o ülkede değil diğer dış ülkelerde de nasıl yapıldığını incelemelidir. Kısacası ufkunu genişletmeli diyebileceğimiz bu maddemizde geniş düşünebilmek ve alıcıları her daim açık tutmak son derece önemlidir. Gidilen bir restoran veya otelde görülen farklı fikirler hafızaya atılmalı veya notu alınmalıdır. Daha sonra yeri geldiğinde bir işte veya projede kullanılabilir. Özetleyecek olursak, alıcılar her zaman açık olmalıdır.

CESUR ATILGAN OLMAK

Birçok girişimcinin başaramadığı konu olan cesur ve atılgan olmak oldukça zordur diyebiliriz. Birçok genç girişimci, yapacağı işlerde veya gireceği iş alanlarında “ acaba “ kelimesi ile baş etmek zorunda kalır. İşte bu durum karşısında bu kelimeyi akıldan silmek ve cesur olmak gerekecektir. Dikkatli ve sert atılan tüm adımlar kısa süre içerisinde girişimcilere geri dönüş yapacaktır.

HATALARI KABUL EDİP DÜZELTMEYE ÇALIŞMAK

Aslında genç bir girişimcinin de ilk olarak dikkat etmesi gereken konu bu diyebiliriz. Özellikle hatalardan ders çıkartmayan veya daha kötüsü olarak hatalarını kabul etmeyen birçok girişimci inadı yüzünden dibe sürüklenmektedir. Hataların farkına varmak erken veya geç olsun girişimcilikte önemli bir adım olup, çok ciddi derecede önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı girişimci olmayı kafaya koymuş olan tüm herkesin hatalarını kabul edebilecek düzeyde olmasında fayda var diyebiliriz.

KAZANILAN PARAYI DOĞRU BİR ŞEKİLDE YÖNETMEK

Girişimcilerin en büyük sorunlarından bir tanesi de kazandıkları parayı nasıl harcayacaklarını bilememeleridir. Özellikle yeni girişimci olmuş ve ilk parasını kazanmış olan kişiler ilk heyecan veya ilk istekle paralar farklı yerlere harcanmaktadır. Bu konuya dikkat etmeleri gerektiği gibi ayn zamanda bu konu üzerine de biraz çalışmaları gerekir. Parayı sadece körü körüne biriktirmek değil aynı zamana karlı bir yere yatırmak da faydalı olacaktır.

Girişimci olmayı planlayan kişilerin dikkat etmesi gereken bu kurallar son derece önemli olup, girişimci olarak ticaret hayatına girmiş olan uzman birisinden gelen tavsiyelerdir. O kişinin aynı yaptığı hataları yapmamak adına bu makalemizde verdiklerimize dikkat etmenizde fayda var diyebiliriz.

GİRİŞİMCİ OLMAK PARA KAZANDIRIYOR

Girişimci olmak ülkemizde çok yaygın bir davranış olmamakla birlikte birçok kişinin tercih etmediği bir durumdur.GİRİŞİMCİ OLMAK PARA KAZANDIRIYOR

Girişimci olmak ülkemizde çok yaygın bir davranış olmamakla birlikte birçok kişinin tercih etmediği bir durumdur. Özellikle Amerika ve Avrupa’da çok yaygın olan girişimcilik yeni dünya düzeninde çok ciddi şekilde önemli diyebiliriz. Bulunmuş olan her yeni fikre açık olan dünya ve özellikle Türkiye kısa zamanda birçok girişimciyi kaybetmiştir diyebiliriz. Ülkemizde girişimcilerin çok fazla başarılı olmamasının birçok sebebi de bulunmaktadır ancak; en önemli nedeni kimsenin bunun nasıl olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmemesidir.

NASIL GİRİŞİMCİ OLUNUR?

Öncelikle bir girişimci olabilmeniz için bazı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bunlara sahip değilseniz zaten ne yaparsanız yapın yine de bir girişimci olmanız mümkün olmayacaktır. Bu sebepten dolayı da girişimci olacak olanların aşağıda verdiğimiz listeye uygun olması gerekmektedir.

– LİDERLİK RUHUNA SAHİP OLMAK,

– ZOR DURUMLARDA SOĞUKKANLI OLABİLMEK,

– PES ETMEYEN BİRİSİ OLMAK.

Özellikle bu yukarıda vermiş olduğumuz üç özelliğin bir kişiden bulunmaması durumunda o kişinin herhangi bir şekilde girişimci olması mümkün olmayacaktır. Nedenlerine yakından bakacak olursak şunları söyleyebiliriz.

Girişimci olacak kişinin kesinlikle bir lider olması gerekmektedir. Zor zamanlarda karar verebilen, tüm sorumluluğu alabilen, her türlü gelişmeleri tek başına bile kaldığında yürütebilecek olan kişi olması gerekmektedir. Aksi halde başarının gelmesi mümkün olmayacaktır. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak dikkat edilmesi ve takip edilmesi gereken bir liderlik vasfına sahip olup olmadığının bakılmasıdır.

Soğukkanlı olmak da yine aynı şekilde girişimci olmanın istediği özellikler arasında yer alır. Bir girişimci hayatında hiç karşılaşmadığı durumlar ile karşılaşmak zorunda kalabilir. Böyle durumlarda da elbette soğukkanlı olmak ve net kararlar alabilmek çok önemlidir.

Pes etmemek ise girişimci olmanın aslında ilk kuralları arasında yer alır. Çünkü birçok girişimci ilk girişiminde başarılı olamaz. Çok para ve vakit harcar ancak; sonuna geldiğinde artış başarılı olmuş olur. Onun haricinde herhangi bir şekilde başarılı olması mümkün değildir.

GİRİŞİMCİ OLMAK NE KADAR PARA KAZANDIRIR?

Bir girişimci ne kadar para kazanacağını her zaman kendi belirler. Özellikle hırsları fazla olan bir insan her zaman hedefini daha üst seviyelere çıkartır ancak; çoğu zaman bu hırs ters tepki gösterip daha kötü durumlara düşmemizi de sağlayabilir.

Aslında özetle bir girişimcinin ne kadar para kazanacağını bilmediğimizi ve bu kişinin kendisine göre değiştiğini söyleyebiliriz. Örneklere baktığımız zaman ise kimi girişimciler toplamda bir işten 10 bin TL gibi bir para kazanırken, kimi girişimciler ise haftalık 10 bin TL para kazanmaktadırlar. Bu sebepten dolayı ne kadar para kazanabileceğimiz tamamen bizim kendi özelliklerimize, şansımıza ve hırsımıza kalmış durumdadır.

Şirket Kurmak

Şirket kurmak artık ülkemizde çok daha kolaylaşan bir durum haline gelmiş durumdadır.Şirket Kurmak

Şirket kurmak artık ülkemizde çok daha kolaylaşan bir durum haline gelmiş durumdadır. Birçok kişi şirket kurmakta ve kurduğu şirketlerle de kendi hayatını idame ettirmektedir. Bazı şirketler var ki bunlar çok daha kendilerini ileriye götürmüş ve başka insanlara da iş vermektedirler. Bu sebepten dolayı eğer sizlerde bir şirket kurmak istiyorsanız ilk olarak kendinizi bir vizyon çizmelisiniz.

Vizyon ve gelecek planları bir yana aynı zamanda da bütçenin iyi bir şekilde ayarlanmış olması gerekmektedir. Bütçeniz eğer bir şirket kurmaya yeterli değil ise kesinlikle bu işe girmemeniz tavsiyemizdir. Şirket kurmak için ne kadar bir bütçe gerekiyor diyenler içinse şu önerileri sıralayabiliriz. Öncelikle minimum 2.000 TL gibi bir ücreti hazır etmeniz gerekmektedir. Yapılacak olan masrafların bu civarlarda tutuyor olması kimilerinin gözünü korkuturken kimilerini de sevindirmektedir. Eğer sizlerde bu masrafları az buluyor iseniz ve paraya sahipseniz hemen bir şirket açma girişimine girebilirsiniz. Özellikle bugünlerde çok sıkça bu konuların soruluyor ve araştırılıyor olması da insanların ekonomik olarak iyi olduğunu ve ekonominin de iyiye gittiğini göstermektedir.

Muhasebeci, vergiler ve kira gibi birçok derdin bir arada olması şirket kuracak olanlara büyük zorluklar yaşatmaktadır. Devlet tarafından sıkıca denetlenen şirketler zaman içerisinde bu parayı çok rahatça çıkartmaktadır. Peki, ama şirket kurmanın ne gibi avantajları vardır? İlk olarak söyleyebiliriz ki bir şirket kurduğunuz zaman fatura kesebileceksiniz. Fatura kesiyor olmanızda sizin her alanda önünüzü açacaktır. Özellikle fatura ile iş yapan birçok şirket, karşısında bir şahıstan çok şirket görmeyi ve onunla muhatap olmayı daha çok tercih etmektedir. Eğer sizlerde bir şirket kurarsanız bu meyveden kesinlikle yersiniz.

Kısaca toparlamak gerekirse şirket kurmanın da her şey gibi bir maliyet bulunmaktadır. BU maliyet sizin bütçenizi derinden sarsmayacaktır ancak; yine de yeni bir iş kuracak olan kişiye göre fazladır. Fakat şirket kurmanın aynı zamanda birçok avantajı da bulunmuyor değil. Bu avantajlardan yararlanmak ve daha çok para kazanabilmek için şirket kurmak son derece yerinde bir karar olacaktır. Fakat yine de bütçenin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Girişim Fikirleri

Girişim Fikirleri – Girişim FikriGirişim Fikirleri

Girişim fikirleri herkesin yapabileceği ya da hayal edebileceği şeyler değillerdir. Özellikle enteresan ve iyi para kazandıracak olan iş fikirleri herkesin üretebileceği şeyler değillerdir. Eğer sizlerde girişim fikirleri istiyorsanız, özellikle bu iş için çalışmakta olan kişiler ile birlikte takılmalı ve onların önerilerini dinlemelisiniz. Bu sayede sizinde aklınıza fikirler gelebilir ve sizlerde bir girişimci olabilirsiniz. Bugün birçok kişinin ısrarlı bir şekilde kendi fikirlerini hayata geçirmek istemesi maalesef hüsran ile sonuçlanmaktadır. Girişimci olan kişiler o şehrin ya da ilçenin neye ihtiyacı olduğunu görebilen ve doğru bir şekilde yorumlayabilen kişilerdir. Bu sebepten ötürü kesinlikle bu kişilerin fikirleri alınmalı ve o kişilerin fikirleri kapsamında bazı icraatlar yapılmalıdır.

Bugün akıllara ilk gelen girişim fikirleri eğlence ve yemek üzerine olan fikirlerdir. Eğer sizlerde eğlence sektörüne değer veriyorsanız ve ilgilendiğiniz bir iş grubu ise kesinlikle bu alanda bir yatırım yapabilirsiniz. Gördüğümüz kadarı ile birçok iş adamı eğlence sektörüne yatırım yapmaktadır. Bu da, girişimlerini genç nesil için uygun şekilde yaptığını göstermektedir. Eğer sizlerde genç nesil için bir takım şeyler yaparsanız yatırımlarınızın karşılığını kat be kat alabilirsiniz. Özellikle üniversite gençliği için yatırımlarda bulunan kişiler ilerleyen dönemlerde zengin bile olabiliyorlar. Bu sebepten dolayı bizlerde girişimcileri araştırarak bu yönde bir yatırım yapılmasını destekliyoruz. Eğer sizlerde girişim fikirleri istiyorsanız bizleri takip edebilirsiniz.

Girişim fikirlerinin tek başına bir işe yaramadığını, eğer paranız yok ise fikirlerin sadece bir çöpten ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayı da paranızın olmasına ve paranızı dikkatli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bankadan kredi çekerek bir iş açmak, özellikle de girişim tarzında işler açmak sizi çok ama çok zorlayacaktır. Ödemelerin günü geldiğin eğer ödeyemez iseniz, girişim fikriniz bir kâbusa dönüşecektir.

Özetleyecek olursak, güzel ve çok kazandıran girişim fikirleri genellikle girişimci olan kişilerde bulunmaktadır. Bu fikirler içinde çok para gerektiği için kesinlikle paranız olmadan bu işlere girmemelisiniz. Aksi halde girdiğiniz bu işte daha büyük zararlar edebilir ve zararla işten ayrılabilirsiniz.

Kendi İşimin Patronu Olmak İstiyorum

Eskiden insanlar kendi işimin patronu olmak istiyorum sözünü çok sık söylemez iken, şuan birçok kişi kendi işinin patronu olma yolunda ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı da insanlara kendiişlerinin sahip olabilmesi için birkaç öneri de bulunuyoruz.Kendi İşimin Patronu Olmak İstiyorum

Eskiden insanlar kendi işimin patronu olmak istiyorum sözünü çok sık söylemez iken, şuan birçok kişi kendi işinin patronu olma yolunda ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı da insanlara kendiişlerinin sahip olabilmesi için birkaç öneri de bulunuyoruz.

İnsanlar kendi işinin patronu olmak sözünden diret olarak kendilerine bir ofis ya da dükkân açmayı anlıyorlar ancak; büyüyen ve globalleşen bu dünya da bu tarz işletmeler gerçek anlamda çok para etmemektedir. Peki, kendi işimizin patronu olmak ve dünyaya ayak uydurmak adına ne yapabiliriz? İşte sorumuzun cevabı da bu noktada gelmektedir. Başka bir firmanın bünyesinde kendi işinizin patronu olmak sizlere çok daha karlı gelecektir.

Bahsetme olduğumuz sistemin adı hepimizin bildiği bayilik sistemidir. Bayilik alarak kendi işinizin patronu olabilir ve çok güzel paralar kazanırken kimseye hesap vermek zorunda kalmazsınız. Büyük firmalar franchise adı altında yatırım yapmak isteyen insanlara bayilik verir ve onların kendi markalarını satmalarını isterler. Bu sayede hem siz kendi işinizin patronu olurken aynı zamanda büyük bir firma ile çalışırken birçok masraftan ve pürüz işlerden de kaçmış olursunuz.

Sakın bu tarz bayilik işlerini başkalarının işi gibi görmeyiniz. Çünkü bu işler sayesinde sizler birçok büyük sorumluluktan kaçmış olacak ve bu sorumluluklarınızı bu firmalara yükleyeceksiniz. Bu işi tıpkı şunun gibi düşünebilirsiniz: normal bir, dükkâna sahip olsanız da ürünlerinizi başka bir firmadan alacak ve o firmanın ürünlerini satacaksınız. Burada bu işi dolaylı yoldan değil de direkt olarak yapmaktasınız. Direkt olarak firmadan malı alacak ve sadece mağazanızda bu ürünleri satacaksınız.

Makalemizin de içerisinde belirttiğimiz üzere birçok sorumluluktan kaçmak adına bu büyük firmalar ile çalışmak size her zaman daha iyi gelecektir. Örneğin elinizde azalan ürünleri, firmalar sistemler üzerinden rahatlıkla görebilecek ve böylece siz daha sipariş vermeden bile ürünlerinizi yola çıkartabilecek. Eğer bu kadar rahat çalışmak isterseniz sizlerde bir bayilik ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Maalesef insanlar kendiişlerinin patronu olmak kelimesini çok farklı anlayıp kendilerine bir bakkal ya da market tarzında işletmeler açıyor ve zaman içerisinde de zarar edebiliyorlar. Oysaki şuanda büyüyen dünya da bu tarz işler artık çok para kazandırmamaktadır. Eğer çok para kazanmak istiyorsanız sizlerde dünyaya ayak uydurmalısınız. Büyüyen dünyanın hızına yetişmek tahmin edeceğiniz gibi kolay olmayacaktır. Fakat vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda kendi işinizin artık patronu olabilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz.

Kazandıracak İşler

Para kazanmak isteyenlerin en çok kazandıran lere baktığını ve bu işlerin neler olduklarını zaman içerisinde anlayabildiklerini görmekteyiz.Kazandıracak İşler

Para kazanmak isteyenlerin en çok kazandıran işlere baktığını ve bu işlerin neler olduklarını zaman içerisinde anlayabildiklerini görmekteyiz. İlk olarak şunu söyleyebiliriz ki kazandıracak işler kapsamında sizlere birçok iş sayabiliriz. Fakat içlerinden en iyi olanları eğlence ve yemek sektörü olarak seçilmiştir. Eğer eğlence ve yemek sektöründen herhangi bir tanesine girdiyseniz çok kazanmanız kuvvetle muhtemeldir.

Bu sektörlerde sadece patronlar değil aynı zamanda normal çalışanlarda çok kazanır. Gerek işin yoğunluğu ve önemi olsun gerekse de verilen bahşişler olsun, çalışanlarda çok güzel paralar kazanabilirler. Bu sebepten dolayı bu bahsetmiş olduğumuz iki sektörün seçilmesi yatırımcıların işine gelebilir. Birçok yatırımcı da zaten bu sektörlere paralarını yatırmayı tercih etmektedir.

Özellikle eğlence sektörünün ülkemizde çok fazla geliştiğini ve birçok kişinin cebinde parası olmasa bile bir yerlerden para bulup eğlenceye harcadığını söyleyebiliriz. Eğer eğlence sektörü olmasa idi bugün büyükşehirlerdeki birçok girişimci başka yerlerden para kazanmak zorunda kalırdı. Çünkü çok ciddi şekilde bir eğlence sektörü oluşmuş durumdadır. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerin birçoğun büyük eğlence alanları ve mekânları bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Eğlence sektörünün yanında birde yemek sektörü çok tercih edilen hatta en küçük kasaba da bulunan bir sektör haline gelmiş durumdadır. Birçok yatırımcının ikilemde kaldığı eğlence sektörü ile yemek sektörü arasında tercih yapılmak zorunda kalınabiliyor. Fakat bizlerin düşüncesi her iki sektörün de birleşmesi ve ortaya bir sektörün çıkması yönündeyiz. Çünkü her iki sektöründe çok kazançlı bir sektör olduğunu ve birleştiği zaman ortaya süper bir sektör çıkacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle de kazandıracak işler kelimesi kapsamında çoğul bir iş örneği olarak eğlence ve yemek sektörünü örnek verebiliriz.

Özellikle sahil kenarındaki büyük şehirlere baktığımız zaman, İzmir ve Antalya başta olmak üzere, buralarda eğlence sektörü ile yemek sektörünün birleştiğini çok rahat bir şekilde görebiliriz. Eğer sizlerde kazandıracak işlere girmek istiyorsanız, bu vermiş olduğumuz iki örnek sektöre girebilirsiniz. Bu iki sektörün birleştiğinde ise ortaya muazzam derece de büyük bir güç çıktığını söyleyebiliriz.

Yatırım Yapılacak İşler

Yatırım yapılacak işler başlığında sizlere daha önce birçok makale yazmış ve öneriler vermiştik. Bu makalemizde ise daha değişik fikirler ve daha çok kazandıran fikirler vereceğiz.Yatırım Yapılacak İşler

Yatırım yapılacak işler başlığında sizlere daha önce birçok makale yazmış ve öneriler vermiştik. Bu makalemizde ise daha değişik fikirler ve daha çok kazandıran fikirler vereceğiz. Yatırım yapılması en mantıklı olan şuanda iki adet iş bulunmaktadır. Bunlardan birincisi eğlence sektörü iken bir diğer ise yemek sektörüdür. Her ikisine de Türk insanının para ayırdığını ve ceplerinde paraları olmasa bile bu sektöre para yatıracaklarını söyleyebiliriz.

İlk etapta vermiş olduğumuz eğlence sektörü örneği, çok değişik şekillerde karşımıza gelmektedir. Alışveriş merkezlerinde eğlence yerlerinden yetişkinler için olan eğlence yerlerine kadar birçok yerde güzel paralar kazanabilir. Dediğimiz gibi insanımız cebinde harcayacak parası olmasa bile kredi kartını kullanarak kendisini eğlendirebilir ve
araç borç sorgulama
altına da girebilir.

Bir diğer yandan da yemek sektörünün ülkemizde çok ciddi şekilde geliştiğini ve insanların dışarıda yemek yeme alışkanlığı kazandığını söyleyebiliriz. Özellikle franchise sistemi ile ülkemize gelen büyük fast food zincirleri sayesinde girişimciler para kazanırken, insanlar büyük borçların altına girmeye başladılar. Belki evlerinde 20 TL ye yiyecekleri yemekleri, sırf dışarıda yemek adına 100 TL ye yemekteler. Bu durumdan ise en çok yatırımcılar karlı çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı da yemek sektörünün son derece karlı olduğu ve yatırım için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer yemek yeme sektörü ya da eğlence sektörü içerisinde yer alan birisi iseniz, bu ikisini birleştirebilirsiniz. Bu ikisini birleştirdiğiniz zaman ise karşınıza muhteşem güzellikte bir yatırım aracı çıkacaktır. Yatırım yapmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir proje olan bu projeyi zaten büyük şehirlerdeki bazı yerler şuanda uygulamaktadır. İnsanları iki ayrı alana bölmek yerine tek bir alanda birleştirmek ve insanlara tercih yapma fırsatını vermemek çok daha akıllıca olacaktır.

Dediğimiz gibi şuanda birçok büyük şehirdeki yatırımcılar bu uygulamayı çoktan başlatmış durumdadırlar. Bu uygulamanın işe yarayıp yaramadığını ise yatırımcıların kazandıkları bol paralardan görebiliyoruz. Kısaca özetleyecek olursak, eğlence sektörü ile yemek sektörünü birleştirmeli ve insanlara bu şekilde sunmalısınız. Para o zaman sizin için çok daha kazanması kolay bir araç haline gelecektir.

Nasıl Girişimci Olunur?

Girişimci olmak için öncelikle yeniliklere açık, fikir sahibi ve çok fazla şey görmüş geçirmiş olmanız gerekmektedir.Nasıl Girişimci Olunur?

Girişimci olmak için öncelikle yeniliklere açık, fikir sahibi ve çok fazla şey görmüş geçirmiş olmanız gerekmektedir. Özellikle girişimcilere dikkat ettiğiniz zaman birçoğu parası olmayan fakat her işe girmek isteyen tiplerden oluşmaktadır. Bugün dikkatlice baktığımız zaman girişimcilerin artık çok fazla para kazanamadığını görebiliyoruz. Çünkü girişimciler eskiden hemen hemen her sektöre atlıyor ve her sektörde çalışmaya çalışıyorlardı.

2014 yılının ikinci yarısında ise bu durum çok ciddi şekilde değişmiştir. Artık parası olan kişiler girişimci olmaya başlıyor ve yatırımlar yapmaya devam ediyor. Eskiden parası olmayan fakat zekası olan insanlara girişimci derken artık parası olan insanlara girişimci diyebiliyoruz. Bunu bu duruma getiren ise maalesef global dünyanın ta kendisidir.

Kısacası nasıl girişimci olunur sorusuna vereceğimiz cevap paraya sahip olmak olacaktır. Eskiden zeki ve cesaretli insanlara girişimci derken artık sadece parası olan insanlara girişimci diyebiliyoruz. En büyük nedeni ise dünyanın gittikçe büyümesi ve herkesin her yere yatırım yapabilir hale gelmesidir. Bu sebepten dolayı eğer paranız yok ise girişimci olabilmenizde olanaksızdır diyebiliriz. Bugün birçok zengin olan ama düzenli bir işi olmayan genç insanlar girişimci olarak piyasaya girmektedir. Ya babalarının ya da kendilerinin paralarını kullanarak bu işlere giriyor ve riskler alarak paralarına para katmaya hazırlanıyorlar. Özellikle Amerika, İrlanda, Kanada ve İngiltere’de çok olan girişimciler, Türkiye’de de gittikçe artmaya başlamaktadır.

Küçük Yatırımcılar Neye Yatırım Yapmalı

Küçük yatırımcıların tercih etmesi ve para yatırması gereken yerler çok fazla değildir.Küçük Yatırımcılar Neye Yatırım Yapmalı

Küçük yatırımcıların tercih etmesi ve para yatırması gereken yerler çok fazla değildir. Daha çok kısıtlı alanlarda kalmak zorunda kalan küçük yatırımcıların nerelere yatırım yapması konusunda biraz bilgi vereceğiz. İlk olarak küçük yatırımcıların tercih etmesi gereken yer altındır. Altının gramı 88 ile 92 TL arasında gidip gelmektedir. Bu sebepten dolayı da her küçük yatırımcıda altın alabilir ve altına para yatırabilir. Bir Cumhuriyet altını her ne kadar alamasalar da, yine de gram altın alarak para biriktirebilir ve uzun vadede kar edebilirler. Özellikle küçük yatırımcılara bazı tavsiyelerimiz olacak. Nasıl altın alırlar ve altından nasıl kar ederler işte bunları sizlere ikinci paragrafımızda açıklayacağız.

Küçük yatırımcılar ilk olarak iyi bir bankadan ve hesap işletim ücreti gibi gereksiz ücretler almayan bankadan kendilerine hesap açtırmalılar. Birde bunun yanına altın hesabı açtırdıkları zaman kolay bir şekilde cep telefonlarından, tabletlerinden ve de bilgisayarlarından altın alıp bozdurabilecekler. Özellikle bazı bankalar var ki son derece karlı sistemleri bulunmaktadır. Örneğin Kuveyt Türk bankasının internet bankacılığı sayesinde internet üzerinden anlık olarak altın alabilir ve altın bozdurabilirsiniz. Ancak bu tarz bankaların altın alma ve bozdurma fiyatları arasında fark olmaktadır. Bu farklara dikkat etmelisiniz ve zarar etmemelisiniz. Garanti bankası gibi bankalar hem alış hem de satış fiyatlarını aynı tuttuğu için zarar etme olasılığınız çok daha düşük olacaktır.

Küçük yatırımcı internet üzerinden altın piyasasını takip etmeli ve internet üzerinden de altın alımlarını yapmalılardır. İnternet üzerinden altın almanın en güzel yani ise hafta içi ya da hafta sonu her an alabiliyor olmanızdır. Böylece küçük bir yatırımcı da kolay bir şekilde para kazanabilir. Örneğin 82 TL değerinden aldığı altını ilerleyen zamanlarda 91 TL den bozdurarak büyük kar edebilir. Bu aradaki 9 TL fark sadece 1 gram için geçerlidir. Daha fazla gram altın aldığınızı düşünecek olursak karınızda aynı oranda artacaktır. Bu sebepten dolayı bizler küçük yatırımcılara basit ve etkili olan altın yatırımını önermekteyiz. Altın yatırımı ile küçük yatırımcı her zaman kar etmektedir.

Az Parayla Çok Kazanç

Normal olarak düşündüğümüz zaman az parayla çok kazanç elde etmemizin şansı neredeyse %10 diyebiliriz. Çünkü az para ile çok kazanç elde etmek için ya çok riskli yolları ya da çok doğru olmayan yolları seçmemiz gerekecektir.Az Parayla Çok Kazanç

Normal olarak düşündüğümüz zaman az parayla çok kazanç elde etmemizin şansı neredeyse %10 diyebiliriz. Çünkü az para ile çok kazanç elde etmek için ya çok riskli yolları ya da çok doğru olmayan yolları seçmemiz gerekecektir. Bu nedenle de bizler sizlere bazı sektörleri tavsiye edebiliriz. Bu sektörlerin ilk sırasında kar marjı en yüksek olan ve bayanlarında yakından ilgi gösterdiği kozmetik sektörüdür. Bu sektörde aldığınız ucuz bir ürünü yüksek fiyattan pazarlayabilirsiniz. Çünkü kozmetik ürünlerin hepsi ama hepsi genellikle pahalı olmaktadır. Özellikle de bitkisel olan kozmetik ürünler çok pahalı oldukları için para kazandırması daha fazladır. Emin olabilirsiniz ki alış fiyatların duyduğunuz zaman gerçekten şoke olabilirsiniz.

Krem, şampuan ya da boya gibi kozmetik ürünleri bayanların ilgisini yakıdan çekmektedir. Özellikle bayanlarında bu alana çok fazla ilgi gösteriyor olması üreticiyi daha fazla kazandırtmak için daha ucuza üretmeye itmiştir. Bugün birçok kozmetik firması sırf ürün satabilmek için hediyeler indirimler daha çok daha fazla imkânlar sunmaktadır. Eğer az bir paranız var ne çok kar etmek istiyorsanız, bu sektör üzerinden girebilir ve ürün alarak satabilirsiniz. İster internet üzerinden isterseniz de fiziki yollar ile ürünleri satabilir ve paranızı çok kısa zaman içerisinde katlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 100 TL değerinde aldığınız malları en kötü ihtimalle 400 TL ye satabilir ve 4 kat kar edebilirsiniz. Bu sayede zamanla sermayenizi de artırabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz.

Riski olan yöntemlere dönecek olursak, parayı bahis oyunlarına yatırmak ya da borsa üzerinde kısa zaman içerisinde çok para kazanmaya çalışmak son derece riskli ve tehlikeli yollar arasındadır. Bu sebepten dolayı yukarı da vermiş olduğumuz örneği iyi değerlendirebilir ve kendinize iyi bir toptancı bulabilirsiniz. Birçok üretici firma kendi ürününü satacak insan bulmakta zorlanmaktadır. Riskli yöntemleri tercih etmek yerine yukarıda vermiş olduğumuz kozmetik örneğine yönelebilir, en azından sattığınız birkaç üründe yatırdığınız parayı çıkartabilirsiniz. Böylece geriye kalan diğer tüm ürünler size kar olmuş olacağı gibi aynı zamanda satamazsanız da zarar etmezsiniz.  

Para Değerlendirme Yolları

Paramızı nasıl değerlendirebiliriz diye eskiden büyüklerimize sorarken artık bu soruların cevaplarını internet üzerinden bulabiliyoruz.Para Değerlendirme Yolları

Paramızı nasıl değerlendirebiliriz diye eskiden büyüklerimize sorarken artık bu soruların cevaplarını internet üzerinden bulabiliyoruz. Özellikle birçok internet sitesi bizlere cevap vermekle kalmıyor aynı zamanda paramızı değerlendirmede somut adımlar atıyor. Sadece Türkiye’de değil tüm dünya da birçok forex sitesi sayesinde insanlar paralarını değerlendiriyor ve zaman içerisinde de kar edebiliyor. Bu nedenle para değerlendirme yolları arasında eğer paranız fazla ise ilk olarak forex sitelerini deneyebilirsiniz. Fazla risk almadan kısa zaman içerisinde paranızı katlayabilir ya da paranızı karlı bir sektöre yatırarak değerini korumasını sağlarsanız. Zamanı geldiğinde ise paranızı buradan çekebilirsiniz ancak; büyük forex siteleri ile çalışmanızda her zaman fayda vardır diyebiliriz.

Paramızı işletmek yerine biriktirerek ama yatırım yaparak biriktirebiliriz. Örneğin paramızı bir altın ya da dövize yatırdığımız zaman kısa zaman içerisinde kar edemesek bile uzun vade de kesinlikle kar ederiz. Uzun vadede iyi bir yatırım aracı olan altın, şuanda özellikle biz Türkler tarafından çok tercih edilen bir yatırım aracı haline gelmiştir. Eğer paranızı değerlendirmek istiyorsanız, paranızı biriktirmek ya da başka işlere yatırmak ile uğraşmamalısınız. Paranızı direkt olarak bir banka hesabına yatırabilir kendinize altın hesabı da açtırarak sürekli altın alabilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde altının fiyatı artar ve altının fiyatı arttıkça sizlerde kar edersiniz. Çok acil bir durum olmadıkça bozdurulması da tavsiye edilmez.

Tüm bunların haricinde parayı değerlendirmenin başka düzgün bir yolu bulunmaz. Parayı biriktirmek her ne kadar doğru bir davranış olarak gözükse de doğru değildir. Çünkü para durduğu yerde erir ve değerini zaman içerisinde kaybeder. Fakat altın ya da döviz değerini her zaman yükseltecektir. Diğer bir yandan ise ilk paragrafımızda dediğimiz gibi bir hisse senedine yatırım yapılabilir ve bu yatırım sayesinde uzun seneler içerisinde yani uzun vadede çok para kazanılabilir. İnsanların paralarını katlamak ve çok kazanmak adına girdikleri bu borsa sektöründe sağlam ve akıllıca yapılan bir yatırım sayesinde hem çok kazanabilir hem de uzun vadede paranızı alabilirsiniz. Özellikle büyük riske girmeyen firmalar, tercih sıralarında en üstlerdedir.  

Paramı Nasıl Değerlendirebilirim?

Paramı nasıl değerlendirebilirim diyenler için tavsiye verecek olursak, ilk sıralarda yatırım araçlarından bazılarını sayabiliriz.Paramı Nasıl Değerlendirebilirim?

Paramı nasıl değerlendirebilirim diyenler için tavsiye verecek olursak, ilk sıralarda yatırım araçlarından bazılarını sayabiliriz. Bu yatırım araçları altın, döviz ya da hisse senedi olabilir. Altın ve döviz hakkında daha öncelerde sizlere bilgi vermiş ve makalelerimizi yazmıştık. Bugün baktığımız zaman birçok kişinin parasını değerlendirmek adına bu alanlara yatırım yaptığını ve bu alanlardan da kar ettiğini görmekteyiz. Bu nedenle sizlerde altın ya da döviz alımı yapabilirsiniz. Özellikle internet bankacılığı ile bu alımların yapıldığını ve birçok kişinin de internet bankacılığı kullandığını ve paralarını buralarda değerlendirdiğini söyleyebiliriz. Anlık olarak altın alımı yapılabilir ya da bozdurulabilir.

Altının internet üzerinden alınması ve satılması parayı iyi değerlendirmek adına son derece önemlidir. Özellikle birçok imkân ve fırsat veren bankaların internet bankacılığı bu kullanım için son derece uygundur. Sadece altın değil aynı zamanda döviz alımlarında da bankalar birçok fırsat ve imkân vermektedir. Dövizin düştüğü anda istediğiniz miktarda döviz alabilir ya da istediğiniz anda bozdurabilirsiniz. Böylece evinizden çıkmadan internet üzerinden sanal olarak kar edebilir ve paranızı değerlendirebilirsiniz.

İnternet bankacılığını örnek vermemizin birinci nedeni birçok kişinin parasını değerlendirmek için bile tembellik yaptığıdır. En kolay ve en rahat bir şekilde bu kanallar sayesinde paranızı değerlendirebilirsiniz. Elbette internet üzerinden hisse senedi alımı da yapabilirsiniz. Böylece yine aynı şekilde para kazanabilirsiniz. Para kazanmak isteyenlerin ilk olarak başvurduğu yer olan borsa aynı zamanda da çok tehlikelidir. Bu nedenle parasını riske atmadan değerlendirmek isteyenler altın ve döviz gibi yatırım araçlarını kullanabilirler. Fakat parası çok olan ve risk almayı sevenler borsaya girebilirler. Borsa ile biraz fazla risk alacaklardır ancak; kazançları da aynı şekilde çok olacaktır. Özellikle iyi bir borsacı ile çalışır ya da sağlam hislere sahip olursanız paranızı daha çok katlayabilirsiniz.

Paramı nasıl değerlendirebilirim diyenlere yukarıda vermiş olduğumuz örnekleri söyleyebiliriz. Bu yöntemleri kullanarak paralarını katlayabilir ve kazanabilirler. En kötü ihtimalle de yatırım yaptıkları zaman paralarının değerini kaybetmemesini sağlar bir müddet daha paralarının aynı değer de kalmasını sağlayabilirler.

Az İş Çok Para

Az iş çok para sözü çok sıkça söylenen sözlerden birisidir. Her yatırımcı elbette az iş yaparak çok para kazanmayı ister. Fakat bunun her zaman gerçekleşmesi mümkün değildir.Az İş Çok Para

Az iş çok para sözü çok sıkça söylenen sözlerden birisidir. Her yatırımcı elbette az iş yaparak çok para kazanmayı ister. Fakat bunun her zaman gerçekleşmesi mümkün değildir. Bu nedenle de az iş çok para diyenlerin ya çok paraya sahip olması ya da riskli yollara başvurması gerekmektedir. Eğer çok paraya sahip bir yatırımcı var ise parası ile karlı bir sektörü seçebilir ve kendisi hiç çalışmadan yanında da az ki çalıştırarak çok para kazanabilir. Özellikle alınacak olan bir bayilik sayesinde insanlar çok daha kolay para kazanmaktadır. Çünkü bayilik sistemlerinde malzemeyi, işletmeyi ve reklamı merkez sağlamakta ve siz sadece ürününüzün satışını yapmaktasınız.

Eğer çok para yok ise yani yatırım yapmak için çok paraya sahip değilseniz, bu seferde üretimi az ama satış fiyatı yüksek olan bir sektöre geçmek gerekmektedir. Özellikle bayanların yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği kozmetik sektörü tamda az iş çok para diyeceğimiz bir sektördür. Özellikle bayanlara yönelik olan kozmetik ürünlerde çok ciddi şekilde kar bulunmaktadır. Bugün 32 TL ye satılan bir salyangoz kreminin bayii geliş fiyatı ortalama olarak 5 TLdir. Bunun satıldığı zaman 27 TL kar bırakıyor olması tam da bizlerin istediği türden bir kazanımdır. Ucuza alıp pahalıya satmak az iş çok paranın özetidir. Eğer sizlerde çok paraya sahip değilseniz bu yolu tercih edebilirsiniz.

Paranız ne çok az ne de çok fazla ise bu seferde riske girebilirsiniz. Özellikle borsa vermiş olduğumuz bu örneği tam anlamı ile karşılamaktadır. Az da çok da parası olanlar için bir kapı olan ve risk ile insana para kazandıran borsa sayesinde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Az iş çok paranın da ötesinde hiç iş çok para tabiri borsa için kullanılabilir. Bu nedenle de daha birçok kişinin borsaya girdiğini ve borsa üzerinden az para ile çok para kazandığını da görmekteyiz. Sadece işi azda olsa bilmeli ve piyasaların durumunu ve yatırım yapmak istediğiniz şirketin mali durumlarını bir süreliğine takip etmeniz gerekmektedir.

Yatırım Önerileri

Yatırım önerileri yapacak olursak bizler yine her zaman olduğu gibi altın ve dövize para yatırılmasını savunuruz.Yatırım Önerileri

Yatırım önerileri yapacak olursak bizler yine her zaman olduğu gibi altın ve dövize para yatırılmasını savunuruz. Fakat altın ve dövizin haricinde de daha birçok yatırım araçları bulunmaktadır. Özellikle de büyük firmalardan hisse almak ve onlara yatırım yapmak çok daha karlı ve akıllıca bir yatırım önerisi olabilir. Eğer yatırım önerisi almak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz önerileri uygulayabilirsiniz.

Altın yatırım önerileri arasında ilk sırada yer alacaktır. Alınacak olan büyük miktarda altın ilerleyen zamanlarda da büyük miktarda kara dönecektir. Eğer çok az miktarda alacaksanız karınızda çok az olacaktır. Bu nedenle altının miktarını büyük tutmalı ve yüksek oranlarda altın alımı gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde para kazanma şansınız olmadığı gibi zarar etme şansınızda yüksek olur.

Dövizde tıpkı altın gibi yine bir yatırım önerisi olabilir. Bu nedenle yatırım yapmak isteyenlerin ikinci tercihi olan döviz altından daha az tercih edilmektedir. Çünkü döviz ülkelerin para birimi olduğu için, o ülke de herhangi bir durum söz konusu olduğu zaman fırlayabiliyor. Fırlaması ile birlikte size kar ettirebileceği gibi aynı zamanda zararda ettirebiliyor. Bu sebepten dolayı döviz biraz daha ikinci planda olabilir.

Tüm bunların haricinde büyük şirketlerden hisse senedi alımı yapılabilir. Batmasının neredeyse imkânsız olduğu ve devamlı iyi grafikler çizen bir şirketten alınan hisseler emin olabilirsiniz ki, ilerleyen zamanlarda – kısa vadede kesinlikle değil – çok iyi paralar kazandıracaktır. Bu sebepten dolayı büyük bir şirket ya da firma bulunmalı ve oraya yatırım yapılmalıdır. Ara sıra borsadan takip ederek de paranızın ne âlemde olduğunu görebilir, herhangi bir aksilik olacağını düşündüğünüz anda da elden çıkartabilirsiniz.

Biraz daha somut yatırım önerilerine dönecek olursak, gayrimenkul alımı yatırım önerileri arasında yine yer almaktadır. Kimileri parasını altın ya da dövize yatırmayı tercih ederken kimileri de daha gerçekçi düşünüp parasını ev ya da arsa gibi yerlere yatırmayı tercih ediyorlar. Böylece paralarının karşılığında daha gerçekçi bir yatırım yapabilirler. Eğer sizlerde yatırım önerilerinde gerçekçi bir yatırım istiyorsanız, gayrimenkule yönelebilir ve paranızı kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Yatırım Nasıl Yapılır

Yatırım yapmak isteyenler öncelikle hangi sektöre yatırım yapacaklarını düşünmelilerdir.Yatırım Nasıl Yapılır

Yatırım yapmak isteyenler öncelikle hangi sektöre yatırım yapacaklarını düşünmelilerdir. Sektör seçiminin yatırımda son derece önemli olduğunu ve eğer aklınızda herhangi bir yatırım aracı yok ise kesinlikle yatırım yapmamanızı öneririm. Uzun ve iyi bir araştırmanın sonucunda nereye ve ne şekilde yatırım yapılması gerektiğine karar vermeniz sonucunda yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir diğer yandan yatırım araçlarının neler olduğuna da iyi bakmalısınız. Bugün sadece etrafımızda altın, döviz ya da petrol gibi yatırım araçları bilirken daha çok kazandıran ve daha az risk taşıyan birçok yatırım aracı bulunmaktadır. Bunların neler olduğu sizlerde zaman içerisinde bulabilir ve araştırmalar doğrultusunda keşfedebilirsiniz.

Yatırım nasıl yapılır sorusuna geldiğimiz zaman ise, yatırım elinizdeki paraya bağlı olarak sektör seçilmesi ve o sektörün ne kadar gelir getireceğinin hesaplanması ile olur. Örneğin paranızı bir şirkete yatırmak istiyorsunuz. İlk olarak bu şirketin hisse senedini almanız gerekmektedir. Fakat bu noktada da şirketi iyice araştırmalısınız. Aylık ve yıllık gelirlerinin ne kadar olduğunu son 10 yıl içerisindeki grafiğini ve daha birçok detaylı bilgiyi araştırmalı ve onun sonucunda hisse senetlerini almalısınız.

Siz hisse senedi aldığınız zaman yatırım yapmış olacaksınız. Bu nedenle de yatırımınızı sürekli kontrol altında tutmanız gerekmektedir. Eğer yatırımızın takipçisi olmaz iseniz sizlerde şirketin zarar etmesi ile zarar eder şirketin batması ile batarsınız. Çünkü yatırım yapmayı sadece kar etmek gibi algılamamanız gerekmektedir. Yatırım yapıldığı zaman şirketle beraber sizlerde ne tarafa gidilirse o tarafa çekilirsiniz. Bu sebepten dolayı yatırım nasıl yapılır sorusuna iyi bir araştırma ile diyerek cevap verelim. Çünkü bugün yüz binlerce kişi maalesef araştırma yapmadan ya arkadaş tavsiyesi ya da bir başkasının önerisi ile yatırım yapmayı tercih etmektedir. Bu sebepten dolayı da büyük para kayıpları yaşanabiliyor.

Kısaca özetleyecek olursak, yatırım yapacak olan kişilerin uzun bir araştırma yapması ve yaptıkları araştırmaya bağlı olarak da profesyonel bir karar vermeleri gerekmektedir. Kimi zaman büyük riskler almak gerekebilir. Belki risk alınmadan büyük paralar kazanılamayabilir ama risk alarak da elinizdeki paradan olmanın da bir mantığı bulunmamaktadır.