Home / Genel / ZENGİN OLMAK HAYAL DEĞİL

ZENGİN OLMAK HAYAL DEĞİL

İlk olarak zengin olmak kavramının ne demek olduğunu ve bizim açımızdan zenginlik nedir ve aylık ne kadar para kazanana zengin denildiğini açıklayalım.

ZENGİN OLMAK HAYAL DEĞİL

İlk olarak zengin olmak kavramının ne demek olduğunu ve bizim açımızdan zenginlik nedir ve aylık ne kadar para kazanana zengin denildiğini açıklayalım. Sonrasında ise zengin olmanın hayal olmadığını anlatalım.

Aylık 7 bin TL ve üzerinde kazanan herkes zengindir. Özellikle 10 – 20 – 30 bin lira kazanan kişilerin zenginlikte daha üst sıralarda yer aldığını ancak; Türkiye şartlarında hangi şehirde yaşarsanız yaşayın 7 bin TL ile zengin sayılırsınız. İnsanlar size zengin gözü ile bakarken yaşam kaliteniz ve standartlarınızda ona göre daha iyiye gidecektir. Peki, ama aylık 7 bin TL kazanmak mümkün olabilir mi? Eğer mümkünse bunu nasıl yapabiliriz?

Aylık 7 bin TL kazanmak veya zengin olmak hayal olmadığı gibi bu hayallere ulaşırken zorluk çekmenize de çok gerek yoktur. Bugün çok sıkı çalışmayan ancak; düzenli çalışan birçok kimse güzel paralar kazanmaktadır.

DÜZENLİ ÇALIŞIN

Çalışmalarınızı düzenli yapın ve kesinlikle aksatmayın. Eğer bir sektörde bir işe gireceksiniz kesinlikle çok çalışmanıza gerek yok ancak; düzenli ve sağlam bir şekilde çalışmak şart diyebiliriz. Bu şekilde çok para kazanmaya hızlı ilerleyebilirsiniz.

Eğer düzenli çalışma imkanınız yok ise o zaman kendinize farklı zamanlar ayırabilirsiniz. Çalışan çalışmayan herkesin aslında yapması gereken bu zaman ayırma konusu önemli bir konu olup, herkes kendisine biraz zaman ayırmalı ve durumuna bakmalıdır.

HEDEF HER ZAMAN YÜKSEK OLSUN

Hedefiniz her zaman en fazlası olsun. Eğer işinizde çok başarılı olamıyorsanız öncelikli olarak kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Bu hedefiniz ister 3 bin ister 10 bin olsun mutlaka sabit bir şey rakam olmalıdır. Eğer istiyorsanız kendinize maddi olarak bir hedef değil aynı zamanda bir kariyer ya da farklı bir noktada belirleyebilirsiniz.

Birçok kişi hedeflerini düşük tutarak büyük bir hata yaparken, birçok kimse ise kısa zamanda para kazanmak ve zengin olabilmek adına daha fazla hedef belirlemektedir. İnsanların büyük bir bölümü olmasa da bazı bölümleri kendilerine birden fazla hedef belirlemektedir.

Bu yukarıda vermiş olduğumuz iki konu üzerinde çalışan kişiler muhakkak hangi işte olurlarsa olsunlar daha fazla üstlere çıkar ve daha fazla ilerleme şansları olur. Bu sebepten dolayı da bu hedefler çok önemli ve hayatınıza değer katacak cinstendir.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir