Home / Genel / Zara’nın Sahibi 1 Günlüğüne Dünyanın En Zengini Oldu

Zara’nın Sahibi 1 Günlüğüne Dünyanın En Zengini Oldu

Dünyanın En Zengin İnsanı 1 Günlüğüne Zaranın Sahibi Amancio Ortega Oldu.İspanyol marka Zara’nın sahibi 1 günlüğüne dünyanın en zengini oldu. Dünyanın en zengini olan Bill Gates’i tahtından eden Amancio Ortega, kazandığı para ile dünyanın en zengin insanı unvanını elde etti.

Amerikan dergisi Forbes’in hazırladığı raporda, çok fotoğraf çektirmediği için gizemli birisi olarak bilinen Amancio Ortega Zara markası ile dünyanın en zenliği koltuğuna oturdu. Fakat bu koltukta kalması sadece 24 saat sürdü. 24 saatin sonunda koltuğu yeniden Bill Gates’e bıraktı.

BILL GATES GERİ ALDI

78,1 Milyar dolar serveti olan Bill Gates’i 78,8 Milyar dolar ile geride bıraktı. Saniyede 250 dolar para kazanan ve servetini büyüten Bill Gates ise bu unvanı sadece 24 saat sonra geri aldı.

HİSSELERİ TAVAN YAPTI

Ünlü markanın hisseleri tavan yaparken, Türkiye’de yüzlerce mağazanın bulunması dikkatleri çekti. Gizemli patron olarak bilinen Amancio Ortega’nın 1975 yılında Zara firmasını kurması ve kısa zamanda iyi yerlere gelmiş olması ise hala konuşuluyor. Gündeme bomba gibi düşen bu haberin ardından şimdi ise yeniden dünyanın en zengin unvanı Bill Gates’te bulunuyor.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir