Home / Genel / YURTDIŞINDA ÇALIŞMAK ÇOK KAZANDIRIR MI?

YURTDIŞINDA ÇALIŞMAK ÇOK KAZANDIRIR MI?

Yurtdışında çalışmak elbette çok para kazandırmaktadır. Özellikle para kazanmayı çok isteyen birisi iseniz, yüksek miktarlarda para kazanabilir ve para kazanmanın keyfini sürebilirsiniz.

YURTDIŞINDA ÇALIŞMAK ÇOK KAZANDIRIR MI?

Yurtdışında çalışmak elbette çok para kazandırmaktadır. Özellikle para kazanmayı çok isteyen birisi iseniz, yüksek miktarlarda para kazanabilir ve para kazanmanın keyfini sürebilirsiniz. Fakat kazandığınız parayı burada harcamanız gerekmektedir.

Ne demek istediğimizi biraz daha açacak olursak, yurtdışında kazanılan döviz Türkiye’de son derece değerli olmaktadır ancak; oradaki enflasyon, kiralar, faturalar yani yaşam kalitesini düşündüğümüz zaman o kazanılan para ancak orada yetmektedir.

Yurtdışında kazanılan paranın değerinin fazla olması ülkemizde o döviz kurlarının yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebepten ötürü birçok kişi yurtdışında kazanılan paranın çok fazla olduğunu düşünmektedir. Oysa ki gerçek çok daha farklı diyebiliriz.

YURTDIŞINDA KZANILAN DÖVİZ BİRİKTİRİLMELİ

Yurtdışında kazanılan dövizlerin biriktirilmesi gerektiği hususu zaten senelerden beri birçok yerde belirtilmiştir. Özellikle para biriktirme konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin kesinlikle dikkat etmesi gereken bu yöntem sayesinde, Türkiye’ye döndükleri zaman güzel paralar elde edebilirler.

Yurtdışındaki ülkelerde kredi faiz oranları neredeyse 0’a yakın olduğu için oralardan kredi çekmekte mantıklı olabilir. Özellikle durumu olan ve orada vatandaşlık kazanmış olan kişiler tarafından para çekilebilir ve bu senelere bölünerek faizsiz bir şekilde rahatça ödenebilir.

Yurtdışında çalışmak çok para kazandırır cümlesini biraz daha törpüleyecek olursak, yurtdışında çalışmak ve o parayı Türkiye’ye getirmek insanı zengin yapar diyebiliriz. Kısa bir kaç örnek verecek olursak durumu çok daha net bir şekilde açıklığa kavuşturabiliriz.

Türkiye’de domatesin kilosu 2 TL iken yurtdışında 5 – 6 TL civarlarında olmaktadır. Aynı şekilde biz burada bir ekmeği 75 kuruş gibi komik rakamlara alırken, yurtdışında bu tarz hamur işleri çok ama çok daha pahalı rakamlara satılmaktadır. Yani dışarıda kazanılan para ülkemizde değerli oluyor, o ülkelerde değil. Tüm bu yazdıklarımızı birleştirdiğimiz zaman ortaya şöyle bir özet çıkıyor. Evet yurtdışında çalışmak çok karlıdır ancak; o paranın ülkemizde daha değerli olduğunu söylediğimiz zaman diyebiliriz.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir