YENİ EVLİ ÇİFTLER BORÇ BATAĞINDA

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 15:31

Türkiye’de evlenmek isteyen ve evlenen her 4 kişiden 3’ü borçlanarak evleniyor. Özellikle ülkemizde evlenen kişi sayısına baktığımız zaman birçok kişinin sırf evlilik nedeni ile borç altına girdiğini söyleyebiliriz.

YENİ EVLİ ÇİFTLER BORÇ BATAĞINDA

Türkiye’de evlenmek isteyen ve evlenen her 4 kişiden 3’ü borçlanarak evleniyor. Özellikle ülkemizde evlenen kişi sayısına baktığımız zaman birçok kişinin sırf evlilik nedeni ile borç altına girdiğini söyleyebiliriz. Kendi parası ile düğün yapma imkanı olmayanlar sadece tören işlemi için değil, aynı zamanda ev eşyası ve çeyiz gibi daha birçok eşya için kredi çekme işlemini yapıyorlar.

TÜRKİYE İLK SIRALARDA

Yapılan araştırmalara göre evlilik esnasında borçlanma Türkiye’de %76 olarak diğer Avrupa ülkelerinden çok önde yer alıyor. İkinci sırayı ise %31 ile İtalya ve Romanya alıyor.

Tüm dünyada böyle bir eğilimin olduğunu vurgulayan araştırma şirketleri evlenmek isteyenlerin mecburen borç batağına girdiğini vurguluyor. Özellikle de Türkiye’de düğün masrafının çok fazla olduğunu ve Türk insanının buna çok değer verdiğini ifade ediyor.

Avrupa’da insanlar büyük düğün törenleri yapmaktan kaçınıyorlar. Harcayacakları para ile ev almayı daha mantıklı gören Avrupalılar daha az borcun altına giriyorlar.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.