Volkswagen İlk Defa Zarar Verdi

28 Ekim 2015 Çarşamba, 12:38
Volkswagen İlk Defa Zarar Verdi

Volkswagen Firması 15 Yıl Aradan Sonra İlk Defa Zarar Ettiğini Açıkladı.Almanya’nın dev üreticisi olan Volkswagen firması son dönemlerde yaşanan skandalların ardından ilk defa zarar ettiğini açıkladı. 15 yıldır zarar açıklamayan Volkswagen firması ilk defa zarar açıklıyor olması ise son dönemlerde yaşadığı skandalların ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

ZARAR 1 MİLYAR EURO’DAN FAZLA

Üçüncü çeyrekte vergi sonrası açıklama yapan ve zararını açıklayan Volkswagen firması birçok kişiyi şoke etti. Zararının 1 milyar 673 milyon Euro olduğunu açıkladı. Yorumcular ise bu zararın Volkswagen firmasını çok etkilemeyeceğini ve bu zararın onlar için küçük bir rakam olduğunu belirtti.

CEO AÇIKLAMA YAPTI

Yeni CEO Mathias Mueller yaptığı açıklamasında mevcut sorunun ne kadar zarar verdiğini ifade ederken, Volkswagen firmasının çekirdeğinden çok güçlü bir firma olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE’DE DE YASAKLANDI

Bilindiği üzere Türkiye’de de bazı modeller yasaklandı. Volkswagen’in Türkiye’de en çok satan Jetta ve Caddy modelleri ikinci bir açıklama gelene kadar kesinlikle satılamayacak. Volkswagen firmasının buradan bile ciddi bir zarar etmesi bekleniyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.