Volkswagen Firmasına Türkiye’den İlk Dava Açıldı

08 Ekim 2015 Perşembe, 15:00

Türkiye'den Volkswagen Firmasına İlk Dava Açıldı.Geçtiğimiz ay Volkswagen firmasına yönelik gerçeklerin ortaya çıkması ile birçok kişinin şok yaşaması ve Volkswagen firmasının zor durumda kalması sonrasında birden fazla ülke bildiri yayınlamıştı. Hollanda başta olmak üzere birden fazla ülke Volkswagen markasını yasaklarken, Almanya ise Volkswagen firmasına belli bir süre vermişti. 


Türkiye’den herhangi bir ses çıkmaması ve kimsenin şikayette bulunmaması tartışılırken ilk dava açıldı. Volkswagen kullanıcısı olan Tolga Canay, aldığı aracın Volkswagen Polo marka olması ve aracının son dönemde yaşanan olaylar nedeni ile değerinin düşmesi nedeni ile mahkemeye başvurdu. Avukatı ile başvuruda bulunan Canay, 2011 Ekim ayında 39 bin liraya aldığı otomobilinin değer kaybına uğradığını ve bununla ilgili de kanunlarda ilgili maddelerin olduğunu belirtti.

YENİ ARABA VE TAZMİNAT

Davayı açan Canay, davasında hem yeni bir araba hem de aynı zamanda tazminat talep etti. Ayıplı mal satıldığını ifade eden Canay’ın avukatı, Türkiye’de bunun ilk dava olduğunu belirtti. Firmadan yeni araba ve tazminat almaya çalışan Canay’ın 5 bin lira tazminat istediği belirtiliyor.

DAVALAR ARTABİLİR

Uzmanlar ise bu davanın seyrine göre davaların artabileceğini ifade ediyor. Türkiye’de yok satan ve parayı peşin almasına rağmen arabaları 1 – 3 ay arasında teslim eden Volkswagen firmasını zor günlerin beklediği ifade edilirken, Volkswagen önümüzdeki yıl zarar açıklayabilir. Konuya ilişkin haber takipleri ise Türkiye’den devam edilecek gibi gözüküyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.