Home / Genel / TRT WORLD GELİYOR

TRT WORLD GELİYOR

Dünyada Amerika ve İngilizlerin tekelinde olan uluslararası İngilizce haber kanallarının yanına birde Türk kanal geliyor.

TRT WORLD GELİYOR

Dünyada Amerika ve İngilizlerin tekelinde olan uluslararası İngilizce haber kanallarının yanına birde Türk kanal geliyor. Dünyaya açılmak üzere kurulacak olan TRT WORLD, BBC ve CNN gibi birçok ülkede yayın yapacak ve bu yayınlarını tüm dünyaya duyuracak.

TEKEL KIRILMAK İSTENİYOR

Türkiye bu konuda tekel haline gelmiş haber kanalların yanına birde TRT gibi bir kurumu eklemek ve bu tekeli kırmak istiyor. Özellikle 2013 yılında ortay çıkan gezi olayları sebebi ile Türkiye’nin kendini dış dünyaya ifade edememesi ve kendini anlatamamış olması, bu televizyon kanalının kurulmasında çok etki sağlıyor diyebiliriz.

TEST YAYINLARA BAŞLADI

Test yayınlana başlamış olan TRT World, kısa zaman içerisinde aktif olacak olup, tüm dünyaya ortak dilde haber yayını yapacaktır. Çalışmalar hakkında Yalçın Akdoğan bilgi vermiş olup, gelişmeleri sıkı bir şekilde takip ettiklerinin de altını çiziyor.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir