Home / Genel / Taşeron İşçilere Kadroda Son Durum

Taşeron İşçilere Kadroda Son Durum

Taşeron işçilere kadro ne zaman geliyor? Hangi haklara sahip olacaklar?Taşeron işçilere kadro ne zaman geliyor? Hangi haklara sahip olacaklar? Sunulması beklenen yasa tasarısında taşeron işçileri neler bekliyor? Taşeron işçiler kıdem tazminatından yararlanabilecek mi? Kıdem tazminatında son durum? Meclis’e sunulması beklenen yasadan kimler yararlanabilecek? Taşeron işçilerin yüzünü güldürecek yasa ne zaman Meclis’e sunulacak? Taşeron işçi kadrosunda son durum ve sorularınızın cevabı isbilgisi.com ’dan öğrenebilirsiniz.

Binlerce taşeron işçiyi ilgilendiren yasa tasarısı yakın zamanda Meclis’e sunulması bekleniyor. Sunulacak yasa ile taşeron olarak çalışan işçileri hangi hakların verileceği merak içerisinde bekleniliyor.
Peki, taşeron kadroları ne zaman verilecek? İşçilere kadro haberinin ardından yaşanan gelişmeler sonrasında Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın taşeron işçilerin “özel sözleşmeli personel” statüsü olacağını belirtmesi üzerine özel sözleşmeli personel nasıl olacak? Sorusunun cevabı kadro bekleyen taşeronlar tarafından büyük merak konusu? 

Yasanın çıkması ile yasa kapsamına giren işçiler 1 ay içerisinde kurumlarına başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvuran işçiler mesleğini kamu kurumlarında yapabilmeleri için yeterli bilgi ve donanıma sahip olup olmadığını belirlemek için sınava tabi tutulacaklar.

Binlerce taşeron işçiyi ilgilendiren yasa işçilerin yüzünü güldürecek gibi gözüküyor. Meclise sunulmaya hazırlanan yasada merak edilen kıdem tazminatı gibi beklenen haklarda yer alması bekleniyor. Meclis’e sunulması beklenen yasa içerisinde geçici iş ilişkisi ile ilgili yeni maddeler olması bekleniliyor. Geçici iş ilişkisi konusunda bazı

sendikalar bu konuda görüşlerinin alınmasını istiyor.

Binlerce işçi kıdem tazminatı ile ilgili düzenleme olup olmadığını merak ederken kıdem tazminatı konusundaki tartışmalar hala sürüyor.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir