Home / Genel / SIFIRDAN İŞ KURMA YOLLARI

SIFIRDAN İŞ KURMA YOLLARI

Sizlere bu yazımızda sıfırdan nasıl iş kurabilirsiniz ve nasıl ilerleyebilirsiniz onu anlatacağız.

SIFIRDAN İŞ KURMA YOLLARI

Sıfırdan iş kurma yolları hakkında bilgi araştırmak istiyorsanız muhtemelen bizim makalemize de gelmiş sayılıyorsunuz. Sizlere bu yazımızda sıfırdan nasıl iş kurabilirsiniz ve nasıl ilerleyebilirsiniz onu anlatacağız. Eğer sizlerde sıfırsanız ve ne yapacağınızı bilemeden iş kurma hayalleri peşindeyseniz makalemizi baştan aşağı incelemenizde yarar olacaktır. Sizlere makalemizde nasıl iş kuracağınızı, işi nasıl devam ettireceğinizi ve işleriniz ilerledikten sonra nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatacağız.

Sıfırdan iş kurma yolları birkaç kola ayrılabilir. Her biri hakkında sizlere farklı bilgiler verebiliriz. Özellikle hiç parası olmayan kişiler için vereceğimiz tavsiyeler herkesin hoşuna gitmeyebilir. Bu sebepten dolayı eğer vereceğimiz tavsiyeler sizlere uygun ise o zaman bu yolları kullanabilirsiniz.

BORÇ PARA DEĞİL BORÇ MAL ALIN

İnsanlardan borç para almak sizi sıkacağı gibi karşı tarafı da zor durumda bırakabilir. Özellikle çevrenizde borç paradan çok borç mal alabileceğiniz kimseler var ise onlarla görüşmenizde fayda olacaktır. Örneğin çok geniş çaplı olmasa da bir mağaza açtığınızı varsayalım. Bu mağazanıza raf ve mobilya lazım oldu. Bunu eğer yaptıracak gücünüz yok ise firmalar ile konuşabilir ve kazandıkça parasını vereceğinizi söyleyebilir ya da taksit yaptırabilirsiniz. Bugün artık birçok mobilya firması gibi sanayide çalışan mobilyacılarda elden taksit ya da senet hazırlamaktadırlar. Birden elinizdeki tüm parayı giderek mobilyacıya ya da başka birine vermeniz doğru bir yatırım olmayacaktır. Aynı şekilde sadece mobilyacıya değil hangi ürünün satışını yapacaksınız o firmaya ya da kişiye de aynı şeyleri söyleyebilir ve senetle mal alabilirsiniz. Böylece sıfırdan iş kurarken elinizde en azından biraz mal olur ve kendi çarkınızı döndürmeye başlarsınız. Bugün birçok firma 50 hatta 60 aya kadar vade yapmaktadır. Bu vadeleri değerlendirebilir ve sizlerde iş sahibi olabilirsiniz.

KAZANDIĞINIZI KENDİNİZE HARCAMAYIN

Birçok sıfırdan iş kuran kişi elindeki kazandığı paraları kendisine harcamaktadır. Bu doğru bir davranış olmamakla birlikte aynı zamanda ticaretinizi de sekteye uğratabilir. Özellikle sıfırdan borç ile iş kurmuş birisi iseniz, elinizdeki parayı direkt olarak borçlarınıza yatırmanız doğru olacaktır. Hem karşı taraftaki kişinin güvenini kazanmış olur hem de aynı zamanda ödemelerinizde biriktirme yapmadan zorlanmazsınız.

Kazanılan paranın yine aynı şekilde işe harcanıyor olması büyük bir yardım olacaktır. Eğer sizlerde sıfırdan iş kuruyorsanız, kazandığınız her paranın belirli bir miktarını elbette kendinize alabilirsiniz fakat büyük bir bölümünü borcunuz için ayırmanız doğru olacaktır. Bugün özellikle yatırımlarını yapan kişilerin dikkat etmekte olduğu bu borç hususu karşılıklı güven kazanmak açısından son derece önem teşkil etmekte ve ilerleyen dönemlerdeki ticareti de ciddi anlamda etkilemektedir.

YAKINLARINIZDAN DESTEK ALIN

Sıfırdan iş kuracak olanların yine dikkat etmesi ve en çok alması gereken şey ise “ yardım “ olacaktır. Yardım istemek sizleri küçük göstermez aksine insanlara verdiğiniz değeri gösterir. Bu sebepten dolayı yakınlarınızdan yardım isteyin ve başkalarına para vermeyin. Yakınlarınız size muhtemelen ücretiz yardımda bulunacaktır ancak; diyelim ki ücretsiz yardımda bulunmadılar. En azından sizlerden paralarını almak için baskı yapmaz ve sizi bir sürede olsa rahat bırakırlar. Fakat yabancılar ile çalışmanız o şekilde olmadığı gibi sizleri ilerleyen dönemlerde daha zor durumlarda da bırakabilir.

Bu konulara dikkat etmek sıfırdan iş kurma yolları arasında en önemli konulardır. Özellikle iş kurmak isteyenlerin sıklıkla düştükleri bu hataları sizlere makalemizde yazmış olduk. Borç ile işe başlamayıp kredi çekenler, kazandıkları her parayı hemen harcayanlar ve yakınlarından yardım istemeyip yabancılarla iş yapanlar… İşte bunların hepsi dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir