SICAKTAN NASIL KURTULURUZ

31 Temmuz 2015 Cuma, 16:36
SICAKTAN NASIL KURTULURUZ

Sıcakların artması ve devamlı da artmaya devam etmesi ile birçok uzman sıcaklardan nasıl kurtulabiliriz diye makaleler yayınlarken uzmanların verdikleri önerileri sizler için bir araya getirdik.

SICAKTAN NASIL KURTULURUZ

Sıcakların artması ve devamlı da artmaya devam etmesi ile birçok uzman sıcaklardan nasıl kurtulabiliriz diye makaleler yayınlarken uzmanların verdikleri önerileri sizler için bir araya getirdik. Bu özel öneriler sayesinde sıcaktan kurtulabileceksiniz.

13:00 – 16:00 ARASI KESİNLİKLE DIŞARI ÇIKMAYIN

Yaşlı, engelli, hasta, çocuk, genç veya yetişkin, her kim olursa olsun bu saatler içerisinde dışarıya çıkmamalıdır. Dışarıya mecburi olarak çıkacak olanlarında işlerini kapalı alanlarda halletmesi özellikle en önemli husustur. AVM lerde çok fazla klima bulunması sebebi ile serin kalıyor olması buralara kaçmaları artırabilir.

BOL SIVI TÜKETİN

Uzmanlarda sadece dışarıda dolaşanlar için değil evde oturanlar içinde yaptıkları uyarılarda bol sıvı tüketimine dikkat çekiyorlar. Bol su ve sıvı tüketimi son derece önem arz ederken yenen yiyeceklerinde sulu olması son derece önemlidir.

FAZLA SOĞUK SICAK YAPMAYIN

Özellikle sıcak yerde duran kişilerin bir sıcak bir soğuk alanlarda yer değiştirmesinin doğru olmadığını ifade eden uzmanlar bunun sadece vücudumuza, kalbimize değil aynı zamanda cildimize de çok ciddi zararlar verdiğini ifade ediyorlar.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.