SAHURDA ÇOK SUSUYORSANIZ BUNLARI YAPIN

09 Temmuz 2015 Perşembe, 00:34
SAHURDA ÇOK SUSUYORSANIZ BUNLARI YAPIN

Özellikle ramazan ayında çok susayan insanlar sadece sahurda içtikleri su ile hiç susamayacaklarını zannederler. Fakat durum elbette böyle değildir.

SAHURDA ÇOK SUSUYORSANIZ BUNLARI YAPIN

Özellikle ramazan ayında çok susayan insanlar sadece sahurda içtikleri su ile hiç susamayacaklarını zannederler. Fakat durum elbette böyle değildir. Sabah daha ilk kalktığınız saatlerde susuzluk çeker ve su içme isteğine kapılırsınız. Bunu yenmek isterseniz uzmanların sahur için verdikleri tavsiyelere uyabilirsiniz.

SAHURDA TATLI YEMEYİN

Sahurda tatlı tüketimi yapanların daha fazla susadığını belirten uzmanlar çok tatlı yemenin gün içerisinde de hararet yaptığını belirtiyorlar. Tuzlu yiyeceklerin çok tüketilmesini tavsiye eden uzmanlar, çay tüketimine de dikkat çekiyorlar. Çay harareti giderdiği gibi susamanın da önüne geçiyor.

TARÇIN VE KARANFİL TÜKETİN

Çayın içerisine katılacak olan 1 çubuk tarçın ile 1 tutam karanfil hem ağız kokusunu önler hem de aynı zamanda sizi tok tutar. Bunun yanında birde bonus olarak sizi susatmayacağı için bu bitkileri sahurda sofranızda bulundurmanızda fayda var diyebiliriz.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.