Home / Genel / PASAPORT FİYATLARININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN KANUN TEKLİFİ

PASAPORT FİYATLARININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN KANUN TEKLİFİ

Yurtdışında yaşayan gurbetçilerin gündeme getirdiği ve yüksek olduğunu iddia ettiği pasaport harçları ile ilgili kanun teklifi meclise sunuluyor.

PASAPORT FİYATLARININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN KANUN TEKLİFİ

Yurtdışında yaşayan gurbetçilerin gündeme getirdiği ve yüksek olduğunu iddia ettiği pasaport harçları ile ilgili kanun teklifi meclise sunuluyor. Özellikle çocuklu ailelerin topluca verdikleri harç bedellerinin çok yüksek olmasından şikayet etmeleri devlet içerisinde bazı mekanizmaları hareke geçirdi.

10 YILLIĞINA 600 TL

10 yıllık pasaport harç bedeli ve defteri gibi masrafların ortaya çıkması ile birlikte 4 kişilik bir ailenin masrafı ortalama 2 bin 400 TL civarlarında oluyor. Bu miktarın çok yüksek olduğunu ve düşürülmesi gerektiğini ifade eden gurbetçiler daha az ödemek istiyorlar.

300 LİRAYA DÜŞÜRÜLMESİ BEKLENİYOR

Pasaport harçlarında yapılacak olan değişiklik ile bu rakamların 300 TL dolaylarına kadar indirilmesi gündemde. Meclise kanun teklifi verilecek ve eğer kabul edilirse gurbetçi vatandaşlarımız için büyük ölçüde bir yarar sağlamış olacak. Fiyatların ülke içerisine de yansıması bekleniyor.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir