Home / Genel / MUŞ'TA KAR KALINLIĞI 3 METRE

MUŞ'TA KAR KALINLIĞI 3 METRE

Muş’un merkezine 27 km uzaklıkta olan Üçevler köyündeki kar kalınlığı her göreni şaşırtıyor.

MUŞ’TA KAR KALINLIĞI 3 METRE

Muş’un merkezine 27 km uzaklıkta olan Üçevler köyündeki kar kalınlığı her göreni şaşırtıyor. Özellikle kar kalınlığının 3 metre olması ve hala daha erimemiş olması büyük şaşkınlıklara neden oluyor. Havaların ısınması ile bile karın erimemesi sebebi ile sadece insanlar değil yerel halkta son derece şaşkın. Mayıs ayının son günlerinde 20 derece sıcaklığa rağmen erimiyor olması kışın ne kadar zor ve soğuk geçtiğinin ispatı olarak karşımıza geliyor.

SERİLENMEKE İÇİN KULLANILIYOR

20 dereceleri bulan Muş ilinde sıcaktan bunalan kişilerin buraya serinlemek amacı ile geldiklerini belirten köylüler, her iki mevsimi bir arada yaşıyoruz diyorlar. Güneşin altında ve karın yanında piknik yaptıklarını belirten köylüler ise bu durumdan mutlu gibi görünüyor.

20 DERECE VE HALA ERİMEDİ

Hava sıcaklığının 20 derece olduğu ve zaman zamana 24 derecelere kadar çıktığını belirten yerel halk, karın hala erimediğini ve erimeye de pek niyetinin olmadığı gözlemliyor. Fakat bu durumda şikayetçi olmadıklarını ve birçok mevsimi bir arada yaşadıklarını belirtiyorlar.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir