Home / Genel / Memur Adayları Dikkat! DPB’den Çok Önemli Sosyal Medya Uyarısı

Memur Adayları Dikkat! DPB’den Çok Önemli Sosyal Medya Uyarısı

Devlet Personel Başkanlığı son zamanlarda sahte sosyal medya hesaplarının artması ve insanların kandırılması üzerine bir açıklama yapma gereği duydu.

DPB tarafından yapılan açıklamaya göre , Devlet Personel Bakanlığı adını kullanarak açılan sahte hesaplara kesinlikle itibar edilmemesi istendi. Ayrıca , bu ve benzeri hesapların DPB ile ilgisinin bulunmadığını, kamu personeli alım ilanları ve diğer resmi duyuruların yalnızca Başkanlığın resmi twitter hesabı olan “Devlet Personel Bşk.” (@BasbakanlikDPB) ve www.dpb.gov.tr resmi internet adresinde yayımlandığı bildirildi.

SAHTE HESAPLARA DİKKAT

Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre ; “ÖSYM Aday İşlemleri” (@OSYMaday) ve “Kamu Personel Alımları” (@DPB Duyuru) hesaplarında kamu personeli alım ilanları ile çeşitli açıklamalara yer verdiği ” belirtilmektedir. Bu belirtilen hesapların DPB ile hiçbir ilgili ve bağı bulunmamaktadır.

MAĞDUR OLMAYIN

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi ile sosyal medya hesapları dışındaki hesaplara itibar etmemeleri gerekmektedir.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir