Home / Genel / KPSS ŞÜPHELİLERİ KİTAPÇIKLARDA BULUNDU

KPSS ŞÜPHELİLERİ KİTAPÇIKLARDA BULUNDU

Emniyet kaynaklarından yapılan açıklamaya göre 2010 yılında yapılan KPSS usulsüzlüğüne daire çalışmalar ve soruşturmalar devam ediyor.

KPSS ŞÜPHELİLERİ KİTAPÇIKLARDA BULUNDU

Emniyet kaynaklarından yapılan açıklamaya göre 2010 yılında yapılan KPSS usulsüzlüğüne daire çalışmalar ve soruşturmalar devam ediyor. Özellikle bu olayı yapan kişiler hakkında başlatılan soruşturmada geçtiğimiz gün 65 civarında kişi gözaltına alınmış ve 35 tanesi de adreslerinde bulunamamıştı. Konu ile ilgili geniş çaplı araştırma sürerken, adresinde bulunmayanlar tek tek aranıyor.

SORU KİTAPÇIKLARI BOMBOŞ

Soru kitapçıklarını incelemeye alan polis, kurduğu özel ekip ile adayların kitapçıklarına tek tek bakıyor. Yaptığı incelemelerde kitapçık üzerinde tek bir çiziğin dahi olmadığını gören ekip araştırmalarını derinleştiriyor. Matematik kısmında en az 3 işlem bile yapılmasını isteyen bazı soruların olduğunu ancak; bunlar üzerinde bile en ufak bir işlem yapılmadığını söylüyorlar.

Ayrıca sonradan iptal edilen ve yanlış olan sorunun bile doğru cevaplandığını söyleyen uzman ekip, matematik bölümünde hiçbir karalama ya da işlem dahi yokken, bu soruları önceden görmeden böylesine cevaplamanın imkansız olduğunu söylüyor.

ARAŞTIRMA SÜRÜYOR

Araştırma devam ederken, aranan zanlıların ortaya çıkması ile detayların daha fazla geleceği düşünülüyor.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir