Home / Genel / KPSS SORUŞTURMASINDA 2. DALGA

KPSS SORUŞTURMASINDA 2. DALGA

KPSS soruşturması kapsamında 2. dalga operasyon yapıldı.

KPSS SORUŞTURMASINDA 2. DALGA

KPSS soruşturması kapsamında 2. dalga operasyon yapıldı.

2010 yılında KPSS üzerinde kopya iddiaları nedeni ile 21 ilde tam 25 kişi eş zamanlı olarak gözaltına alındı. 78 kişinin gözaltına alınması beklenirken toplamda en fazla 35 kişi gözaltına alınabildi. Soruşturmanın hala devam etmesi nedeni ile çok fazla bilgi vermeyen yetkililer, göz altıların devam edebileceği yönünde sinyal verdiler.

HEPSİ ANKARA’YA GELECEK

Yakalanan tüm zanlılar, Ankara’ya getirilecek ve Ankara’da sorgulamaları yapılacak. 25 gözaltına alınan kişi tek tek Ankara’ya getirilecek ve sorgulamaları buradan Emniyet Müdürlüğünde yapılacak. Birçok zanlı da evinde bulunamaması sebebi ile aramaları devam ediyor. Adreslerinde bulunamayan zanlıların yurtdışına kaçabileceği düşüncesi yer almaktadır.

AA muhabirinin yaptığı açıklamaya göre 2. dalga operasyonu bu sabah erken saatlerde başladı ve yeni dalga operasyonları ile devam edecek. Son derece gizli yürütülen ve Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile devam eden bu operasyonda yeni göz altıların gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Çünkü hala daha birçok zanlı kaçak pozisyonunda gözükmekte ve adreslerinde bulunamamaktadır.

About isbilgisi

Check Also

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Personel Alıyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi; resmi web sayfası üzerinden personel alım ilanlarına bir yenisini ekledi. Başvuru …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir