Home / Genel / KPSS Mağdurları Ne Zaman Kadro Alacak?

KPSS Mağdurları Ne Zaman Kadro Alacak?

Taşeron işçilerine yönelik kadro gündemde. Peki kamuda kadro bekleyen sınav mağdurları ne olacak?  KPSS Mağdurları Ne Zaman Kadro Alacak?

 

Kamu Personeli Seçme Sınavı’na milyonlarca aday her yıl katılımda bulunuyor. Kısıtlı sayılardaki atamalara milyonlarca adayın başvuru yapması ve çoğu hak edenin de kazanamayışı beraberinde bir çok problemi getiriyor. Adaylara sunulan az kadronun, her geçen yıl rağbeti artırması da bu problemin tetiklenmesine ve her yıl artış göstermesine neden oluyor. Peki, kpss mağdurları ne zaman kadro alacak?

Taşeron işçilerine kadro konusu, bugün meclise sunuldu. Atama bekleyen milyonlarca KPSS mağduru ne olacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı’na katılan milyonlarca aday, açılacak olan yeni kadro ve atama imkanlarıyla alakalı küçük bir umut bekliyorlar. Milyonlarca aday, bir çok farklı meslek ve meslek koluna yönelik atamaları dört gözle bekliyorlar. Yıllardır atanamayan başarılı milyonlarca aday, öğretmen, ya da çalışanın taşeron işçileri konusunda daha geri planda tutulması neden bu kadar kolay?

Atama bekleyen milyonlarca aday, konuyla alakalı acil çözümlemelere ihtiyaç duyuyorlar. Bir çok KPSS mağduru taşeron konusunun dikkate alındığı kadar, bir de kendilerinin düşünülmesini bekliyorlar. Milyonlarca aday, taşeron işçisi olmanın eninde sonunda memuriyete gidiş yolu olduğunu belirtiyor. Zaten taşerona yaklaşık 2 yıldır verilen kadrolar ve dahilinde yeni açılacak olan kadrolar ile birlikte bu konuda kendini doğrular durumda. Buradan hareketle, taşeron işçilerini ilgilendiren 700 bin taşeron işçisinin 200 bin kişilik kısmına kadro imkanının, milyonlarca KPSS mağduru aday nezdin de uygulanması gerekiyor. Aksi takdir de KPSS ile alınan puanların ve 5-10 kişik yapılan atamaların bu kadar büyük bir kitle de anlamı kalmayacak.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir