Home / Genel / KPSS Kopyacıları Savunma Yaptılar

KPSS Kopyacıları Savunma Yaptılar

Sanıklar mahkemede çok ilginç açıklamalarda bulundular. KPSS Sahtekarları Savunma Yaptılar

Kamu Personeli Seçme Sınavının sahtekarları, çıkarıldıkları mahkemelerde savunmalarını yaptılar. Sanıkların savunmaları bir çok kişiyi şaşırttı. KPSS sınavına yönelik, herhangi bir hak yeme girişimlerinin bulunmadığını, puanının düşüş sebebinin de yolculuktan kaynaklandığını ifade ettiler. Hatta bir tanesi de bundan tam tersi yönde kurumu suçlayarak kurtulmakta aradığı çözümü bulamadı. Kurumca yapılan sınavda herhangi bir şekilde hak ihlalinin olmadığını, moralinin bozuk olduğunu bununla alakalı motivasyon düşüklüğüne bağlı olarak puan düşüşlerinin yaşandığını dile getirdiler. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın sorularının sızdırılmasıyla yargılanan 54 ü tutuklu olmak üzere toplam 230 kişi adalet karşısında ifade verdiler. Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına faaliyetlerde bulunulmasına yönelik suçlardan açılmış olan davada, tutuklu kişilerin ifadelerinin alınması işlemi sürüyor.

Aldığı puanın kendi başarısı, emeği ve alın teri olduğunu belirten KPSS sanığı, dershaneye gitmediğini ve evinin yakınlarındaki bir kütüphaneye giderek çalıştığını ifade etti. KPSS hazırlanmak için işinden ayrılan ve hiç dershaneye gitmeden kütüphanede çalıştığını dile getiren sanık, herkesi şaşırttı. KPSS sahtekarları savunma yaptılar ancak alınan cevaplara kimsenin inanası gelmedi.

KPSS Sahtekarlarına yönelik savunmaların alınması ve adli süreç halen devam ediyor. FETÖ uzantılı olduğu belirtilen bu kişiler, soruları almak, sızdırmak ve yayınlamak faaliyetleriyle beraber, kamu kurum ve kuruluşlarına zarar vermek ve örgüte bağlı yasa dışı faaliyet yürütmek davalarından da adalet karşısındalar. İncelemeler devam ettikçe tüm detayları sizlere iletiyor olacağız.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir