Home / Genel / İZİNSİZ SMS YOLLAYANLARI BURADAN ŞİKAYET EDİN

İZİNSİZ SMS YOLLAYANLARI BURADAN ŞİKAYET EDİN

Bugün birçok kişinin telefonuna gönderilen izinsiz SMS’ler artık insanları bıktırdı ki, devlet işe el atarak yeni bir yasa çıkarttı.

İZİNSİZ SMS YOLLAYANLARI BURADAN ŞİKAYET EDİN

Bugün birçok kişinin telefonuna gönderilen izinsiz SMS’ler artık insanları bıktırdı ki, devlet işe el atarak yeni bir yasa çıkarttı. Yeni yasaya göre kullanıcının izni olmadan hiçbir firma kesinlikle SMS gönderimi yapamayacak. Yasanın yürürlüğe girmesinin ardından SMS göndermeye devam eden şirketler, hala daha bu konu ile ilgili çözüm bulmadılar.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ise konuya ilişkin olarak bir internet sitesi kurdu. Bundan böyle izinsiz reklam mesajı gönderen kişiler internet sitesi üzerinden bildirilebilecek ve işlem yapılacak.

İNTERNET ÜZERİNDEN BİLDİRİM

İnternet üzerinden bildirim yapacak olan kişiler, http://tiss.gtb.gov.tr adresi üzerinden bildirimlerini T.C kimlik numarası, doğum yılı ve cep telefonu numaraları ile yapabilecekler. Bakanlık öncelikli olarak cep telefonu numarasına bir onay mesajı gönderiyor. Gönderdiği mesajı onaylamanız ile de şikayet süreci başlamış oluyor.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir