Home / Genel / İŞ KURMAK İÇİN NE KADAR KREDİ ALINIR

İŞ KURMAK İÇİN NE KADAR KREDİ ALINIR

İş kurmak isteyen kilerin çekeceği kredi tamamen kendi sektörlerine göre farklılık gösterebilir.

İŞ KURMAK İÇİN NE KADAR KREDİ ALINIR

İş kurmak isteyen kişilerin çekeceği kredi tamamen kendi sektörlerine göre farklılık gösterebilir. Bugün kozmetik sektörü için ortalama 10 – 20 bin TL kredi alınabilirken, tekstil sektörü için bu rakam çok daha az olacaktır. Gıda sektöründe bu rakam çok daha yüksek seviyelere çıkarken perakende sektörü için milyon liralar gerekebilir.

İş kurmak için ne kadar kredi alınır sorusuna cevabımız böyle olurken bugün bazı sektörler için ortalama rakamlar söyleyeceğiz. Böylece bir sektöre girerken ne kadar paraya sahip olmanız gerektiği hakkında kısa ve öz bilgilere sahip olabileceksiniz.

KOZMETİK SEKTÖRÜ: 10 – 20 BİN TL

GIDA SEKTÖRÜ: 30 – 120 BİN TL

BİLİŞİM SEKTÖRÜ: 2 – 10 BİN TL

E-TİCARET: 10 – 200 BİN TL

PERAKENDE SEKTÖRÜ: 100 – 2 MİLYON TL

ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK SEKTÖRÜ: 100 – 1 MİLYON TL

İNŞAAT SEKTÖRÜ: 1 MİLYON – 10 MİLYON TL

Tamamen sektörün büyüklüğüne bağlı olarak değişen kredi çeşitlerinde küçük sermayeler ile de iş yapabilirken, büyük sermayelere daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Küçük sermayeli işlerin kazancı da küçük olacağı için birçok kişi yüksek kazançlara gözünü dikmektedir.

Basit ve pratik bir şekilde para kazanmak isteyenler, internet sitemizin yıllardan beri savunduğu kozmetik ve gıda sektörleri önerilmektedir. Bu sektörler çok ciddi oranlarda para kazandırırken, yukarıda da gördüğünüz gibi çok büyük paralara ihtiyaç duyulmamaktadır.

KREDİ HANGİ BANKALARDAN ÇEKİLİR?

Kredi çekmek isteyenlerin öncelikli olarak tercih etmesi gereken bankalar elbette faizi en az bankalar olmalıdır. Faizi yıllık bazda en az olan ve masrafları hiç olmayan veya minimum olan bankalar her zaman birinci sırada tercih sebebi olmalıdır. Uzun zaman bankalarla çalışacak olacağınız için öncelikle olarak bu konuya dikkat etmek oldukça önemlidir.

VADE SEÇENEĞİ EN FAZLA OLANLA ÇALIŞIN

Vade sayısı en fazla olan bankalar her zaman daha avantajlıdır. 36 – 48 – 60 – 72 – 120 ay gibi daha birden fazla seçenek sunan bankalardan en fazla hangisi size imkan sunuyor ve yine faizini artırmadan sabit şekilde tutuyor ise onu tercih etmenizde fayda olacaktır.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir