Home / Genel / GİRİŞİMCİ OLMAK PARA KAZANDIRIYOR

GİRİŞİMCİ OLMAK PARA KAZANDIRIYOR

Girişimci olmak ülkemizde çok yaygın bir davranış olmamakla birlikte birçok kişinin tercih etmediği bir durumdur.GİRİŞİMCİ OLMAK PARA KAZANDIRIYOR

Girişimci olmak ülkemizde çok yaygın bir davranış olmamakla birlikte birçok kişinin tercih etmediği bir durumdur. Özellikle Amerika ve Avrupa’da çok yaygın olan girişimcilik yeni dünya düzeninde çok ciddi şekilde önemli diyebiliriz. Bulunmuş olan her yeni fikre açık olan dünya ve özellikle Türkiye kısa zamanda birçok girişimciyi kaybetmiştir diyebiliriz. Ülkemizde girişimcilerin çok fazla başarılı olmamasının birçok sebebi de bulunmaktadır ancak; en önemli nedeni kimsenin bunun nasıl olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmemesidir.

NASIL GİRİŞİMCİ OLUNUR?

Öncelikle bir girişimci olabilmeniz için bazı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bunlara sahip değilseniz zaten ne yaparsanız yapın yine de bir girişimci olmanız mümkün olmayacaktır. Bu sebepten dolayı da girişimci olacak olanların aşağıda verdiğimiz listeye uygun olması gerekmektedir.

– LİDERLİK RUHUNA SAHİP OLMAK,

– ZOR DURUMLARDA SOĞUKKANLI OLABİLMEK,

– PES ETMEYEN BİRİSİ OLMAK.

Özellikle bu yukarıda vermiş olduğumuz üç özelliğin bir kişiden bulunmaması durumunda o kişinin herhangi bir şekilde girişimci olması mümkün olmayacaktır. Nedenlerine yakından bakacak olursak şunları söyleyebiliriz.

Girişimci olacak kişinin kesinlikle bir lider olması gerekmektedir. Zor zamanlarda karar verebilen, tüm sorumluluğu alabilen, her türlü gelişmeleri tek başına bile kaldığında yürütebilecek olan kişi olması gerekmektedir. Aksi halde başarının gelmesi mümkün olmayacaktır. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak dikkat edilmesi ve takip edilmesi gereken bir liderlik vasfına sahip olup olmadığının bakılmasıdır.

Soğukkanlı olmak da yine aynı şekilde girişimci olmanın istediği özellikler arasında yer alır. Bir girişimci hayatında hiç karşılaşmadığı durumlar ile karşılaşmak zorunda kalabilir. Böyle durumlarda da elbette soğukkanlı olmak ve net kararlar alabilmek çok önemlidir.

Pes etmemek ise girişimci olmanın aslında ilk kuralları arasında yer alır. Çünkü birçok girişimci ilk girişiminde başarılı olamaz. Çok para ve vakit harcar ancak; sonuna geldiğinde artış başarılı olmuş olur. Onun haricinde herhangi bir şekilde başarılı olması mümkün değildir.

GİRİŞİMCİ OLMAK NE KADAR PARA KAZANDIRIR?

Bir girişimci ne kadar para kazanacağını her zaman kendi belirler. Özellikle hırsları fazla olan bir insan her zaman hedefini daha üst seviyelere çıkartır ancak; çoğu zaman bu hırs ters tepki gösterip daha kötü durumlara düşmemizi de sağlayabilir.

Aslında özetle bir girişimcinin ne kadar para kazanacağını bilmediğimizi ve bu kişinin kendisine göre değiştiğini söyleyebiliriz. Örneklere baktığımız zaman ise kimi girişimciler toplamda bir işten 10 bin TL gibi bir para kazanırken, kimi girişimciler ise haftalık 10 bin TL para kazanmaktadırlar. Bu sebepten dolayı ne kadar para kazanabileceğimiz tamamen bizim kendi özelliklerimize, şansımıza ve hırsımıza kalmış durumdadır.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir