Home / Genel / E-TİCARET YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

E-TİCARET YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Ülkemizde ve tüm dünyada en fazla şekilde kullanılmakta olan e-ticaret siteleri sadece şirketlerin değil aynı zamanda birçok kişinin de hedefinde diyebiliriz.

E-TİCARET YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Ülkemizde ve tüm dünyada en fazla şekilde kullanılmakta olan e-ticaret siteleri sadece şirketlerin değil aynı zamanda birçok kişinin de hedefinde diyebiliriz. İnternet üzerinden para kazanmak ve satış yapmak sanıyorum birçok kişinin hayali diyebiliriz. Özellikle gelişmiş olan ülkelerde e-ticaret sisteminin uzun yıllardır etkin olduğunu düşünecek olursak, ülkemiz bu tarz bir satış tecrübesi için çok geç kaldı diyebiliriz.

E-ticaret sektörünün çok büyüdüğünü ve alışveriş sektöründe büyük bir pasta dilimi kapmış olan e-ticaret siteleri şahısları da çok ciddi şekilde ilgilendirmiş ve bu sektör daha da büyümeye başlamıştır.

GENÇ GİRİŞİMCİLER E-TİCARET SİTESİ KURUYOR

Özellikle ilk başlarda her genç girişimcinin kurduğu e-ticaret siteleri eğer ürünleri güzelse ve internet siteleri kaliteli ise çok ciddi paralar kazandırmaktadır. Bu sebepten dolayı da birçok genç girişimci dükkan açar gibi internet sitesi açmakta ve birçok durumdan faydalanmaktadır.

Peki, ama e-ticaret sitesi faydaları nelerdir?

– Kira, depozito, stopaj verilmez,

– Yüksek faturalar ödenmez (elektrik, su, doğalgaz),

– Fazladan eleman çalıştırmaya gerek kalmaz,

– Reklam üzerinden daha fazla müşteri kazanılır,

– 7/24 açık alışveriş yapılabilir.

Bu faydaları daha da artırabilir ve sizlere daha çok örnek gösterebiliriz ancak; bu en belirgin ve en çekici olanlarının ortaya çıkması zaten sizlere e-ticaretin ne kadar karlı olduğunu göstermiştir. Özellikle dükkan açmaktan korkan kişiler için  e-ticaret siteleri hem daha ucuz hem de daha karlı olacaktır.

E-TİCARET NE ÜZERİNE OLMALI?

Aslında bu konudaki en önemli sorunun bu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle birçok kimse ne satacağını bilemediği için yanlış pazarlara girmekte ve yanlış ürünlerin satışını yapmaktadır. İnternet üzerinden en çok satışı olan ve en çok tercih edilen ürünler genellikle kozmetik ürünleri oluyor. Bu sebepten dolayı da krem, şampuan, sabun ve kısacası kozmetik ürünlerin satılması çok daha karlı olacaktır.

Özellikle internet üzerinden satılan ürünlerin %100’den fazla para kazandırması gerekmektedir. Bu düzeyde para kazanmayan bir iş ya da bir sektörün karlı olmayacağı gibi internet üzerinde de tutunması çok uzun sürmeyecektir.

E-TİCARET AÇARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Öncelikli olarak e-ticaret sitesi açmayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu siteyi açtırdıkları yani yaptırdıkları yerdir. Bu yerin güvenilir, uygun fiyatlı ve tam zamanlı destek veren bir yer olması son derece önemlidir.

E-ticaret sitelerinde genellikle sorunlar ve hatalar ortaya çıkabiliyor. Bugün baktığımız zaman büyük internet siteleri bile zaman zaman sorunlarla karşılaşırken, sizlerin bu sorunlarla karşılaşmaması imkansız diyebiliriz. Bu nedenle destek alabileceğini ve sizin karınızı düşünen bir kişi veya firma ile çalışmanızda yarar olacaktır.

Şimdiki girişimcilerin ilk olarak tercih etmekte olduğu e-ticaret siteleri gelecekte daha fazla kazandırmaya başlayacaktır. Özellikle internetten alışverişin artması ile dışarıda yapılan alışverişlerde düşüş yaşanmaktadır. İnsanlar en kolay ve rahat nereden nasıl alışveriş yapabilirim diye düşünürken, karşılarında e-ticaret sitelerinin olması onlara büyük imkan sunmaktadır. Özellikle mobil alışverişin giderek artıyor olması birçok kişiyi daha da alışveriş çılgını yapmaktadır.

MOBİL ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞI

İnsanlar gece, sabah, otobüste, metroda veya bir davette cep telefonları ile internet üzerinden alışveriş yapabiliyorlar. Bu konuyu ayrıca düşünmeli ve bir mobil uygulama yaptırılmalıdır. Mobil uygulama sadece alışveriş değil aynı zamanda insanlara reklam hizmeti de sunmaktadır. Özellikle kısa zamanda çok kişiye erişmek isteyenlerin mobil uygulama ile bunu sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İnsanlar özellikle artık telefon üzerinden internete girdikleri için e-ticarette mobil uygulamanın önemi gittikçe artmaktadır.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir