Home / Genel / E-TİCARET PARA KAZANDIRIR MI?

E-TİCARET PARA KAZANDIRIR MI?

E-ticaret siteleri özellikle son 5 yıldır çok ciddi bir hız almış durumda ilerlemektedir.

E-TİCARET PARA KAZANDIRIR MI?

E-ticaret siteleri özellikle son 5 yıldır çok ciddi bir hız almış durumda ilerlemektedir. İnsanlara farklı fırsatlar sunmakta ve sunduğu fırsatları da insanlara da çok iyi bir şekilde pazarlamaktadır. Sizler bunlardan yararlanıp küçük çaplı bir e-ticaret sitesi açabilir ve para kazanabilirsiniz. İlk olarak bir e-ticaret sitesi açmanın masraflarından bahsedelim, daha sonrasında ise ne kadar kazandırır veya nasıl daha fazla kazanabilirsiniz onları konuşalım.

E-TİCARET SİTESİ AÇMAK İÇİN NE KADAR MASRAF YAPILIR?

E-ticaret sitesi: 1,500 TL

Küçük çaplı bir şirket: 750 TL

Sermaye: 2,500 TL

Toplamda en fazla 5 bin TL para harcayarak faturalı ürün satabileceğiniz bir e-ticaret sitesine kavuşabilir, küçük bir şirket olarak hemen satışlara başlayabilirsiniz. Şimdi ilk olarak sizlere sermaye paranız ile güzel ve mantıklı bir iş sektörü bulmamız gerekecek. Bunun içinde küçük araştırmalar yapabilir ve farklı ürünleri satın alabilirsiniz.

2,500 TL gibi büyük bir sermaye ile bizlerin önereceği en mantıklı 2 sektör bulunmaktadır. Bu iki sektör üzerinden para kazanmak Türkiye’de hem çok daha kolay hem de çok daha kazançlıdır.

KOZMETİK SEKTÖRÜ

Kozmetik sektörüne adım attığınız anda 3 – 5 TL’ye aldığınız bir kremi çok rahat bir şekilde 20 – 25 TL arasından satabilirsiniz. Özellikle sermayenizin de 2,500 TL gibi bir rakam olduğunu düşünürsek başlangıç adına iyi bir adım atabilirsiniz. En azından 20 farklı kalem ürününüz olsa ve bunlardan bir miktar elinizde bulundursanız, sattıkça daha çok alabilir sermayenizi genişletebilir ve Türkiye’de özellikle kadınların ağırlık verdiği kozmetik sektöründe çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

TEKNOLOJİ

Bir diğer yandan ise teknolojik ürünleri Türkiye’de çok rahat satabilirsiniz. Yurtdışından gelen 1 – 2 liralık küçük parçalar, eşyalar veya ürünler 5 – 10 TL üzerinde satılabilir ve satıldığı kadar da çok ciddi para yapar. Elinizde 2,500 TL gibi yüklü bir rakamın olması sizlere büyük avantajlar sağlayacağı gibi aynı zamanda daha çok para kazanmanıza da imkan verir. Teknolojik ürün veya parçalarının da kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini belirtelim.

E-ticaret üzerinden bu şekilde para kazanabilirsiniz. Özellikle bu sektöre girecek olanların çok daha kolay para kazanmasını sağlaması adına birçok firma eğitimler vermektedir ANCAK; kesinlikle bireysel bir e-ticaret açmalısınız. Başka firmalara para ödeyerek sadece site sahibi olmak çok mantıklı olmadığı gibi çok karlı da olmayacaktır.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir