Home / Genel / DUMANSIZ HAVA SAHASINDA 30 MİLYON TL CEZA

DUMANSIZ HAVA SAHASINDA 30 MİLYON TL CEZA

2013 yılının Temmuz ayında yürürlüğe giren kapalı alanlarda sigara içme yasağı 2 yılını tamamladı.

DUMANSIZ HAVA SAHASINDA 30 MİLYON TL CEZA

2013 yılının Temmuz ayında yürürlüğe giren kapalı alanlarda sigara içme yasağı 2 yılını tamamladı. Ülkede yaşayan kişilerin yüzde doksan beş gibi bir kısmı bu uygulamada memnunken tiryakiler bile bu uygulamanın son derece mantıklı ve güzel olduğunu bildiriyorlar.

Ak Parti hükümetinin attığı en büyük adımlar arasında gösterilen dumansız hava sahası uygulaması son 2 yılda 30 milyon TL değerinde ceza kesilmesine neden oldu. Sigara içimine izin verilen mekanlara ise önce yüksek oranlarda para cezası kesilirken daha sonrasında ise bu cezalar kapatma cezasına çevrilmektedir.

80 EKİP ÇALIŞIYOR

80 ekibin bu çalışmaları büyük bir titizlik içerisinde yürüttüğünü belirten devlet görevlileri, bugüne kadar sigara içimi yüzünden 130 işletmenin kapatma cezası aldığının da altını çiziyor. 4 kez üst üste aynı cezayı alan işletmeler son olarak kapatma cezası alıyorlar. Bu sebepten dolayı da birçok il ve ilçede kapatılan mekanların sayısı artmaya devam ediyor.

CEZALARIN YÜZDE 57’Sİ ÖDENDİ

Kesinlen cezaların ise yüzde 57’sini aldığını belirten kaynaklar, yüksek oranlarda cezaların erkenden ödediğini ve indirim uygulandığı bilgisini de veriyorlar.

About isbilgisi

Check Also

Dünya Devleri Türklere Emanet Edildi

Profеsyonеl Türk yöneticilerini artık dünyanın sаyılı şirkеtlеrindе görmek mümkün. Cocа-Colа’dan Western Union’a, Unilever’den BP’ye dünyanın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir